СБУ вилучила у Симоненка пістолет та агітматеріали, спрямовані на насильницьку зміну влади

В будинку голови знайшли пістолет АПС з глушником та 120 патронів до нього

СБУ вилучила у Симоненка пістолет та агітаційні матеріали СБУ

СБУ вилучила у голови забороненої в Україні Компартії Петра Симоненка пістолет та агітаційні матеріали, спрямовані на насильницьку зміну влади. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Обшуки у громадянина України Петра Симоненка проведені у рамках кримінального провадження за ознаками злочинів, передбачених ч. 1 ст. 109 та ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України.

Під час слідчих дій разом із агітаційними матеріалами, спрямованими на насильницьку зміну й повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, також вилучено предмети, схожі на пістолет АПС з глушником та 120 патронів до нього.

Новини за темою: Суд дозволив добровольчому руху "ОУН" патрулювати центр Києва 9 травня

Пізніше генпрокурор Юрій Луценко заявив в ефірі каналу "112 Україна", що на даний момент ведеться стандартна перевірка вилученої у Симоненко зброї.

"Зараз проведемо перевірку, чи цей пістолет був зареєстрований, в чому є великі сумніви, чи він належав конкретно тому чи іншому громадянину, стандартна перевірка. Але пістолет не єдине, що там було вилучено. Тому ми аналізуємо результати обшуків і будемо діяти, як і в кожному разі, законним шляхом", - повідомив генпрокурор.

Нагадаємо, Служба безпеки України провела обшуки у керівників Комуністичної партії в Києві та Київській області, під час яких виявлено агітаційні матеріали із забороненою символікою комуністичного тоталітарного режиму.

В Україні заборонені діяльність Комуністичної партії, а також все, що з нею пов'язане – включаючи публічне використання радянської символіки.

Згідно з законами, ухваленими Верховною Радою України, заборонена радянська символіка, засуджується комуністичний режим, відкриваються архіви радянських спецслужб і визнаються борцями за незалежність України УПА та інші організації. Ці закони було ухвалено народними депутатами на ранковому засіданні Верховної Ради 9 квітня 2015 р. більшістю голосів, 5 травня їх підписав президент України Петро Порошенко, а 21 травня закон набув чинності. 1 жовтня Окружний адміністративний суд міста Києва (ОАСК) ухвалив рішення про припинення діяльності оновленої Комуністичної партії України та Комуністичної партії робітників і селян.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів