САП завершила досудове розслідування щодо Насірова

Зазначено, що йому висунули додаткові підозри

Українські новини

Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершила досудове розслідування в рамках кримінального провадження щодо голови Державної фіскальної служби Романа Насірова та керівника Департаменту ДФС Володимира Новікова. Про це повідомляє прес-служба САП у Facebook.

"За наслідками проведеного досудового розслідування в кримінальному провадженні щодо громадянина України та Великої Британії — голови ДФС України Насірова Р.М., а також керівника Департаменту ДФС України Новікова В.К., останнім повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри, про завершення досудового розслідування і відкриття матеріалів кримінального провадження у порядку ст. 290 КПК України", - йдеться в повідомленні.

Згідно з інформацією, Роману Насірову, крім раніше інкримінованого зловживання владою і службовим становищем, також висунули підозри у службовому підробленні (ст. 366 КК України), вчиненому при прийнятті рішень про розстрочення податкових зобов'язань і боргу, а також під час інформування Міністерства фінансів України про відсутність розстрочок, що виходять за межі одного бюджетного року (які надавалися саме ТОВ "Надра Геоцентр", ТОВ "Фірма ХАС", ТОВ "Карпатнадраінвест").

Зазначено, що прокурори, спираючись на зібрану доказову базу, вирішили, що цього достатньо для завершення досудового розслідування. Крім того, повідомляється, що з боку захисту немає доказів, які могли б спростувати підозри. У зв'язку з цим прокурори можуть направити до суду обвинувальний акт.

"Як засвідчили останні місяці, замість доведення належними та допустимими доказами своєї позиції щодо невинуватості Насірова Р.М., стороною захисту вибрано шлях відкриття максимальної кількості кримінальних проваджень щодо прокурорів, детективів та інших співробітників НАБ України щодо їхніх начебто неправомірних дій під час затримання, повідомлення про підозру та обрання запобіжного заходу Насірову Р.М.", - повідомили в САП.

У зв'язку з діями захисту Насірова наразі існує мінімум 3 постанови суду, за якими розпочато 3 кримінальні провадження щодо працівників НАБУ.

"Водночас, використовуючи інші форми судочинства, сторона захисту вдається до спроб визнати дії Насірова Р.М. законними рішенням адміністративного суду, який у строк до 05.08.2017 ухвалить рішення за позовом Насірова Р.М., котрий подав його через особисту стурбованість нібито наявними суперечностями в законодавстві щодо повноважень голови ДФС, який згідно з доводами адміністративного позову просто не може відмовити тим, хто звернувся із заявою про розстрочення і виконує церемоніальну функцію підписання рішення", - додали в САП.

"Загальну картину протиправної діяльності, пов'язаної із заволодінням коштами від реалізації газу, видобутого в межах спільної діяльності з ПАТ "Укргазвидобування", роботи цієї схеми, її прикриття через надання нескінченних розстрочень зі сплати податків операторам спільної діяльності, майже завершено. Останньою крапкою проведеного досудового розслідування в низці кримінальних проваджень мають стати екстрадиція Онищенка О.Р. та оцінка його дій українським судом разом з іншими особами, які брали участь в організованих останнім протиправних діях", - підсумували в прес-службі.

Як повідомлялося, голову Державної фіскальної служби України Романа Насірова підозрюють у зловживанні службовим становищем та розкраданні державних коштів у сумі понад 2 млрд грн. Слідство вважає, що Насіров, діючи в інтересах депутата Онищенка, в рамках "газової справи" безпідставно надавав низці підприємств можливість податкових зобов'язань на виплат.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів