САП Холодницького може стати локомотивом реформи прокурорської системи, - Карасьов

На його думку, керівництво НАБУ і ГПУ утримує ці органи "на сторожі" різних корупційних схем

Спеціальна антикорупційна прокуратура під керівництвом Назара Холодницького залишилася єдиним органом в правоохоронній системі координат, який слідує закону. Таку думку висловив політолог Вадим Карасьов, коментуючи на своїй сторінці в Facebook інтерв'ю керівника САП для "Deutsche Welle".

"Позиція законника виявилася сильнішою методів опонентів (прослуховування і піару). Саме інституційна позиція дає йому (Холодницькому. – ред.) можливість протистояти системі, витримувати психологічний тиск і піарну нісенітницю. Хоча б один інституціональний орган, що застововує право і дотримується закону, потрібен в правоохоронній системі координат", - вважає Карасьов.

На його думку, керівництво НАБУ і ГПУ утримує ці органи "на сторожі" різних корупційних схем.

"Ситник і Луценко декларують доброчесні наміри, демонструють певні результати, от тільки принцип роботи залишається колишнім – як же не враховувати особисті зв'язки, вигідні преференції. Та й зламати нетлінне – "свої люди – поквитаємось", - майже нереально", - пише політолог.

Він уточнює, що конфлікт Назара Холодницкого з Артемом Ситником і Юрієм Луценком продиктований різними підходами і позиціями до боротьби з корупцією.

"Холодницький стоїть і відстоює інституційну версію антикорупційної боротьби. Звідси у нього стратегія вибудувати і управляти САП як інституційною структурою, уникаючи персонального і політичного впливу", - зазначив Карасьов.

Така стратегія, вважає політолог, сприятиме реформування правоохоронної системи.

"САП сьогодні може виступити локомотивом реформи в корпоративній, закритій прокурорській системі", - резюмував Карасьов.

Як повідомлялося, Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів відкрила дисциплінарне провадження щодо керівника САП Назара Холодницкого після скарг генпрокурора Юрія Луценка та директора НАБУ Артема Ситника. Прокурор-доповідач у справі Олександр Ковальчук не знайшов підстав для звільнення Холодницького

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів