Ринок автобусних перевезень перейде на абсолютно новий сервіс упродовж 12-18 місяців, – Омелян

Кабмін напередодні затвердив реформу

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян З відкритих джерел

В Україні реформа ринку автобусних перевезень повністю запрацює з другої половини 2018 року. Про це міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив в ексклюзивному коментарі телеканалу "112 Україна".

"Ми сподіваємося, що умовно через 2-5 років ми отримаємо 3-5 великих компаній, які будуть оперувати сучасними автобусами, низькопідлоговими, великої вмісткості, а не тими варіантами, які ми маємо сьогодні на українських автошляхах. Перші маршрути будуть видані впродовж першого півріччя цього року. Повністю запрацює цей механізм з другої половини 2018 року. Ми переконані, що пасажир сам змусить власників автобусів надавати більш комфортні умови для перевезення", – зазначив він.

Омелян розраховує, що впродовж 1-1,5 року бізнес перейде на абсолютно новий сервіс. 

Ключовою новацією уряду міністр назвав заявочний принцип погодження маршруту.

"Держава припиняє регулювати і вирішувати на псевдоконкурсах, кому їхати, а кому ні. Усі маршрути будуть видаватися за заявочним принципом, тобто мінімум документації, вона буде максимально простою: отримав призначення – поїхав", – підкреслив він.

Також, згідно з реформою, посилюються вимоги до комфорту, до безпеки пасажирів.

"Ті компанії, які надають кращі категорії автобусів, які є особливо сучасними і електробусами, мають переваги", – зауважив Омелян.

Крім цього, буде спрощено вимоги до автостанцій.

"Ми знаємо, що ця сфера теж є дуже зарегульованою і корумпованою. Фактично після проголосованих постанов, які, я сподіваюся, найближчим часом будуть випущені, і деяких підзаконних актів ми отримаємо якісні автостанції по всій країні... Безумовно, що туалетами повинні бути оснащені усі автостанції, як і точками Wi-Fi, – це сучасні вимоги", – переконаний міністр.

"І надважливо, що усім цим буде займатися бізнес, який є приватним власником, є найкращим гарантом того, що послуги будуть якісні, вчасні та в повному обсязі. Держава лише забезпечує прозору регуляцію, не втручається у роботу бізнесу, а навпаки – допомагає йому", – резюмував він.

Нагадаємо, 7 лютого Кабмін затвердив реформу автобусних перевезень. Серед нововведень: зобов'язали перевізників оновлювати автопарк, виводити на лінії транспорт для перевезення осіб з інвалідністю, спрощено процедуру подання документів, планується поступовий перехід на електронну систему конкурсів.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів