Розірвання контрактів з "Нафтогазом" триватиме близько двох років, – голова "Газпрому"

Раніше "Газпром" офіційно надіслав повідомлення "Нафтогазу України" щодо початку процедури розірвання контрактів на постачання і транзит газу через Стокгольмський арбітраж

Глава "Газпрому" Олексій Міллер З відкритих джерел

Процес розірвання контрактів "Газпрому" і НАК "Нафтогаз України" триватиме близько двох років. Про це заявив голова "Газпрому" Олексій Міллер на зустрічі з прем'єр-міністром РФ Дмитром Медведєвим, передає прес-служба російського уряду.

"Без сумніву, розірвання контрактів – це процедура не дуже швидка. Мабуть, це триватиме плюс-мінус півтора-два роки", – зазначив Міллер.

Він додав, що наразі немає жодних ризиків для транзиту газу до Європи через територію України.

Новини за темою: "Газпром" має виконати свої договірні зобов'язання, - Могеріні

Нагадаємо, 5 березня голова "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що компанія офіційно надіслала повідомлення "Нафтогазу України" про початок процедури розірвання контрактів на постачання і транзит газу через Стокгольмський арбітраж.

Як повідомлялося, "Газпром" після рішення Стокгольмського арбітражу не на свою користь заявив про ініціювання розірвання контрактів на постачання і транзит газу з НАК "Нафтогаз України".

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" за позовом до "Газпрому". "Нафтогаз" домігся компенсації в сумі 4,63 млрд дол. за недопостачання "Газпромом" узгоджених обсягів газу для транзиту. Також "Газпром" має сплатити 2,56 млрд дол. на користь "Нафтогазу". За заборгованість будуть нараховувати відсотки - 526 тис. дол. на день, починаючи з 1 березня.

Нагадаємо, 1 березня в "Газпромі" повідомили, що "Нафтогаз України" здійснив передоплату для відновлення постачань російського газу з березня. Одночасно "Газпром" повернув гроші, заявивши, що це пов'язане з відсутністю узгодженого додаткового договору до чинного контракту. У "Нафтогазі" назвали відмову "Газпрому" від постачання газу порушенням і невиконанням рішення арбітражу.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів