Всеволод Ченцов
Фото з відкритих джерел

У Міжнародному суді ООН в Гаазі російські дипломати звинуватили Україну в невиконаних мінських угод, повідомляє телеканал "112 Україна".

Голова російської делегації Роман Колодкін заявив: "Докази, що вчора надала Україна, не є ґрунтовними. А прохання вжити заходів не мають жодних підстав. І це все поза законом. Росія свої зобов'язання за мінськими угодами виконує, а от Україна ігнорує свої".

Своєю чергою в українській делегації пообіцяли відреагувати на заяви РФ вже під час завтрашнього засідання.

Новини за темою: Примусити РФ виконати рішення Міжнародного суду ООН можна санкціями, - Василенко

"Будемо готуватися до завтрашнього засідання. Українська сторона завтра представить так званий ребатл, де ми з урахуванням російської позиції висловимо свої заперечення та додаткову аргументацію", - повідомив представник делегації України Всеволод Ченцов.

Як повідомлялося, раніше в Міжнародному суді ООН представники Російської Федерації пояснили походження зброї у бойовиків, заявивши, що радянська або залишена українською армією зброя лежала в шахтах, і бойовики знайшли її самі. У СБУ таку заяву РФ назвали частиною інформаційної операції в гібридній війні проти України.

Нагадаємо, 16 січня Міністерство закордонних справ України подало позов з приводу порушення Росією Конвенції ООН з протидії фінансуванню тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації до Міжнародного суду ООН в Гаазі. Україна вимагає від РФ припинення фінансування незаконних збройних формувань на Донбасі та відновлення діяльності Меджлісу в окупованому Криму.