МИД Украины

Росія досі не виконала жодного пункту Мінських домовленостей, політична воля Москви їх виконувати абсолютно відсутня. Про це заявила прес-секретар МЗС України Мар'яна Беца на Facebook.

"Постійні порушення Росією мінських домовленостей підривають зусилля України і міжнародного співтовариства, спрямовані на відновлення миру і безпеки в окремих районах Донецької і Луганської областей. Події останнього місяця стали показової демонстрації з боку Кремля наміри продовжувати курс на ескалацію початого їм збройного конфлікту і небажання виконувати взяті на себе зобов'язання", - заявила Беца.

Беца нагадала, що через ескалації ситуації безпеки на Донбасі, "експропріації" бойовиками українських підприємств, розташованих на території ОРДЛО, посиленням загроз економічної та енергетичної безпеки України, 15 березня 2017 року РНБО вирішив "тимчасово, до виконання Росією безпеки положень Мінських домовленостей, а також до повернення під українську юрисдикцію захоплених підприємств припинити переміщення вантажів через лінію дотику".

"Захоплення українських підприємств російсько-терористичними силами - новий елемент гібридної війни РФ проти України і ще один потужний удар по економіці України", - зазначила Беца.

За її словами, зазначені підприємства в свій час "знайшли спосіб залишатися в правовому полі України, платили податки в український бюджет, включаючи військовий збір на підтримку ВСУ, забезпечували працевлаштування громадян України, підживлювали металургію як одне з основних джерел валютних надходжень в Україну".

Нагадаємо, глава представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі заявляв, що Європейський Союз зможе сформувати свою позицію щодо рішення РНБО про заборону переміщення вантажів через лінію розмежування лише після того, як Київ надасть відповідну інформацію.

Нагадаємо, 15 березня РНБО заборонив переміщати вантажі через лінію дотику на Донбасі. В якості винятку будуть пропускати лише гуманітарні вантажі.

На Міністерство внутрішніх справ, Національну поліцію, Національну гвардію, Державну фіскальну службу з участю Служби безпеки України покладається забезпечення виконання цього рішення шляхом припинення переміщення вантажів через лінію зіткнення шляхами залізничного і автомобільного сполучення.