Голова ЦВК Курултаю кримськотатарського народу Заїр Смедляєв
112.ua

Кримські татари очікують посилення репресій з боку окупаційної влади після винесення питання окупації в суд у Гаазі. Про це заявив голова Центрвиборчкому Курултаю кримськотатарського народу Заїр Смедляєв у коментарі телеканалу "112 Україна".

За словами Смедляєва, Росія намагається ізолювати татар для того, щоб не дати їм заявляти про свої проблеми.

"Тут ідуть спроби створення якихось продержавних проросійських структур, які нібито будуть говорити, що від їх імені направляються звернення в ООН, які кажуть, що у кримських татар немає проблем. Зараз почнуться репресії у відношенні членів Меджлісу кримсько-татарського народу, - когось оголосять екстремістом, когось терористом, когось позбавлять волі", - заявив Смедляєв.

Новини за темою: Зеркаль: Ми готові надати свої заперечення і аргументацію на суді ООН в Гаазі

Через заборону російською владою Меджлісу, учасникам навіть довелося платити штраф за збори для привітання голови Меджлісу Рефата Чубарова.

"На сьогодні діяльність Меджлісу на території Криму припинена і вся діяльність знаходиться на материковій частині України, так як тут після заборони прокуратури, ми навіть пам'ятаємо як 22 вересня, щоб привітати Чубарова, всім учасникам тих зборів винесли адмінштрафи", - заявив Смедляєв.

Нагадаємо, у четвер, 9 березня, в Міжнародному суді ООН в Гаазі проходять слухання по справі позову України проти Росії, сьогодні з промовою виступить російська делегація. Одним з пунктів позову є вимога відновити діяльність Меджлісу в Криму.

Нагадаємо, 16 січня Міністерство закордонних справ України подало позов з приводу порушення Росією Конвенції ООН з протидії тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації в Міжнародний суд ООН в Гаазі. Україна вимагає від РФ припинення фінансування незаконних збройних формувань на Донбасі та відновлення діяльності Меджлісу в окупованому Криму.

Новини за темою: Клімкін: З заяви РФ у Гаазі про зброю в шахтах сміється весь світ