Росія готується вийти з Ради Європи, - Матвієнко

Причиною, за словами спікера Ради федерації, стала "кризова ситуація в Раді Європи"

Спікер Ради Федерації Валентина Матвієнко "РИА Новости"

Росія розглядає варіант виходу зі складу Ради Європи. Про це заявила спікер Ради федерації РФ Валентина Матвієнко під час зустрічі з головою ПАРЄ Ліліан Морі Паск'є у Москві, передає "ТАСС".

"У нас дозріває внутрішнє рішення вийти з Ради Європи. Я вам кажу це щиро", - заявила вона.

Причиною, як пояснила Матвієнко, стала криза Ради Європи. Вона заявила, що Росія хотіла б продовжити роботу в ПАРЄ, перервану в 2015 році, і зацікавлена в тому, щоб Рада Європи залишалася універсальною організацією, що забезпечує "єдність гуманітарно-правового простору від Антарктики до Тихого океану".

"Водночас ми оцінюємо ситуацію в Парламентській асамблеї Ради Європи як критичну", - підкреслила вона.

Нагадуємо, російська делегація у складі ПАРЄ була позбавлена ​​цілої низки повноважень, зокрема права голосу, у квітні 2014 року через анексію Криму та агресію в Донецькій і Луганській областях. Тоді російська делегація припинила свою роботу в складі Асамблеї на знак протесту. Москва відреагувала заявою про те, що чинний регламент ПАРЄ утискає інтереси делегацій окремих країн і дозволяє іншим ухвалювати дискримінаційні рішення - наприклад, позбавляти права голосу, відстороняти від участі в керівних органах Асамблеї та різних моніторингових місіях, як це було з російською делегацією.

Джерело: ТАСС

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів