Росія фінансує бойовиків в Україні через окуповану частину Грузії, - Washington Post

Все вказує на те, що анклав так званої Південної Осетії поступово перетворився на фінансову опору Москви

kyiveuromarathon

Кремль роками фінансує цілий ряд так званих проросійських "республік" в Україні, Грузії та Молдові. Його мета - відновити російський вплив і не дозволити регіону зблизитися із Заходом.

Мережа квазідержави стала настільки важливою для Росії, що таємна фінансова система тепер об'єднує їх всіх між собою, дозволяючи долати відстані й обходити міжнародні санкції.

Про це пише Washington Post, журналісти якого провели власне розслідування й розкрили існування таємної банківської системи.

Зазначається, що управління нею відбуваються з т. зв. Південної Осетії - грузинського регіону, який не контролює офіційний Тбілісі. Ця система обходить всі бар'єри, такі як санкції США і ЄС, а також інші міжнародні покарання за пряму співпрацю з проросійськими сепаратистами.

Новини за темою: Дружба самопроголошених: Навіщо "ДНР" і Південна Осетія поглиблюють контакти

Схема виглядає наступним чином. Ватажки й бізнесмени з окупованих територій на сході України переводять гроші в "Південну Осетію", звідки вони спрямовуються в Росію. Потім ці гроші використовуються для оплати палива, будівельних матеріалів та інших товарів, які Росія постачає на окуповані українські території. Схема працює й у зворотному напрямку, дозволяючи бойовикам продавати товари на території Росії.

Через цю таємну "банківську систему" ​​в т. зв. Південній Осетії  були проведені більше 150 мільйонів доларів, згідно з підрахунками так званої "податкової служби" сепаратистів в Грузії.

Новини за темою: Росія, Абхазія і Південна Осетія створять блок за прикладом НАТО, - джерело

Видання також пише, що фінансові ниточки між Кремлем і так званими "республіками" на сході України проходять через вулицю Сталіна в Цхінвалі в т.зв. Південної Осетії. Тут діє інститут, заснований три роки тому під назвою "Міжнародний розрахунковий банк", який проводить фінансові транзакції для російських бойовиків в так званих "ДНР" і "ЛНР".

Таким чином, завдяки т. зв. Південній Осетії Москві не доводиться формально визнавати незалежність так званих "ДНР" і "ЛНР", щоб російські банки могли працювати з бойовиками напряму. Крім того, це дозволяє обійти західні санкції, адже операції фактично проходять в рамках російської фінансової системи.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів