Робота парламенту в "турборежимі" перебільшена, - голова КВУ
Результати досліджень КВУ свідчать, що показники роботи парламентів VIII і IX скликань цілком сумірні
14:53 27.11.2019
Розмови про "турборежим" у Верховній Раді не мають під собою достатньої кількості статистичних доказів, а тому є перебільшенням.
Про це заявив голова Комітету виборців України (КВУ) Олексій Кошель.
"Заяви про т. зв. турборежим у роботі Верховної Ради IX скликання не відповідають дійсності. Результати досліджень КВУ свідчать, що показники роботи парламентів VIII і IX скликань цілком співмірні. Натомість, "турборежим" швидше характеризує форми роботи парламенту нового скликання. Так, у 9-му скликанні стало практикою ухвалення великої кількості законопроектів протягом одного дня, а також проведення засідань у вечірньому й нічному форматах", - зазначив Кошель.
Так, порівнюючи роботу ВР IX і VIII скликань, він сказав, що кількісні показники роботи є цілком співмірними.
"Наприклад, за перші три місяці роботи депутати IX скликання ухвалили 72 закони, VIII скликання - 60 законів. При цьому депутати VIII скликання зареєстрували більше законопроектів - 1893 законопроекти проти 1193 у ВР IX скликання. Однак депутати IX скликання провели більшу кількість пленарних засідань, ніж їхні колеги з попереднього скликання - 39 засідань на 29", - таку статистику навів Кошель.
Раніше голова Верховної Ради Дмитро Разумков пообіцяв, що Верховна Рада припинить працювати в "турборежимі", на необхідність скасування якого вказував прем'єр Олексій Гончарук.
Водночас спікер пояснив необхідність роботи в "турборежимі" тим, що парламент тривалий час перебував у стані летаргічного сну або коми".
Разумков вважає, що Рада демонструє "ефективну, швидку і досить непогану за якістю роботу".
Раніше прем'єр-міністр Олексій Гончарук під час представлення програми діяльності Кабінету міністрів у парламенті висловив думку, що режим форсування, або "турборежим", має піти в минуле.
Нагадаємо, у вересні лідер фракції "Слуги народу" Давид Арахамія заявив, що парламентська фракція партії "Слуга народу" вирішила працювати в "турборежимі", що передбачає ухвалення не менш як 7-10 законопроектів за пленарний день.