РФ захопила 90% рибальських ресурсів України в Чорному морі, – Укрдержрибагентство

У таких умовах для України став дуже важливим промисел в Азовському морі

Чорне море на знімку зі супутника NASA

Російська Федерація після анексії Криму захопила в Чорному морі до 90% від загальних рибальських ресурсів України. Про це в ефірі "Радіо Крим.Реалії" заявив заступник голови Державного агентства рибного господарства України Андрій Кравченко.

"До анексії Криму вилов у Чорному морі становив близько 40, до 50 тисяч тонн, але у зв'язку з останніми подіями частина наших промислових господарств залишилися на території Автономної Республіки Крим. Близько 90% ми втратили в Чорному морі промислових запасів – доступ до ресурсів, а також господарств і суден, які залишилися на анексованій території", – зазначив чиновник.

Заступник голови Держрибагентства зауважив, що в таких умовах промисел в Азовському морі залишається важливим для України:

"В Азовському морі в 2018 році наші суб'єкти господарювання виловили вже понад 37 тисяч тонн – це досить великий обсяг, який частково забезпечує продовольчу безпеку нашої держави", – резюмував Кравченко.

Нагадаємо, Росія окупувала Автономну Республіку Крим у 2014 році.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією.

Ключові міжнародні організації, зокрема Генеральна асамблея ООН, засудили дії Росії і назвали анексію Криму незаконною. Проти РФ було запроваджено економічні санкції.

У травні 2018 року Третейський суд у Гаазі постановив, що Російська Федерація повинна відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів