Дмитро Золотухін
mip.gov.ua

Росія в Міжнародному суді ООН у Гаазі використовує пропагандистські повідомлення щодо ситуації на сході України, які давно приїлися. Про це в ефірі "112 Україна" заявив заступник міністра інформаційної політики Дмитро Золотухін.

"Ми постійно фіксуємо навіть на таких серйозних майданчиках, як Міжнародний суд, те, що російська сторона використовує пропагандистські меседжі, які всі приїлися, але вони продовжують це використовувати. Насамперед зараз використовується теза: "Всі ваші докази не є доказами". Вони просто намагаються тупо спростовувати ту доказову базу, яку українська сторона протягом трьох років ретельно збирає, надає міжнародним судовим юрисдикціям, і зараз просто намагаються розмивати своїми контртезисами. Ми це фіксуємо", - підкреслив він.

Коментуючи повідомлення російської пропаганди про нібито причетність України до збивання малайзійського "Боїнга" на Донбасі, заступник міністра зазначив: "Те, що нібито українська сторона могла мати там якісь підрозділи, які мають цю техніку протиповітряної оборони, це цілковита нісенітниця і маніпуляція для того, щоб використовувати терористичний акт, щоб внести нестабільність і показати, що ніщо не є правдою. "Алмаз-Алтей" це російська корпорація, яка виробляє ракетні боєприпаси для системи "Бук-1", вже подавала до Міжнародного суду з приводу зняття санкцій щодо цього підприємства".

Золотухін відзначив, що Україна й надалі розкриватме правду про дії РФ. "Є гігабайти підтвердженої інформації, які ми маємо на даний момент завдяки Міністерству закордонних справ, можливість показувати навколо висвітлення в медіа, ЗМІ з юридичної точки зору саме цього процесу. Тому наша роль залишається - бути підтримкою для наших провідних сил, сконцентрованих на досягненні справедливості на міжнародному рівні", - підкреслив він.

Раніше заступник міністра у соцмережі опублікував топ-5 фейків російської сторони в Міжнародному суді ООН.

Як повідомлялося, раніше в Міжнародному суді ООН представники Російської Федерації пояснили походження зброї у бойовиків, заявивши, що радянська або залишена українською армією зброя лежала в шахтах, і бойовики знайшли її самі. У СБУ таку заяву РФ назвали частиною інформаційної операції в гібридній війні проти України.