РФ підготувала для Радбезу ООН резолюцію про миротворців на Донбасі

У тексті також йдеться, що склад місії повинен бути узгоджений з представниками Києва і окупованими територіями

Радбез ООН, архів EPA

Росія підготувала для Ради Безпеки (РБ) ООН резолюцію, в якій запропонувала направити миротворців організації на Схід України для захисту спостерігачів ОБСЄ. Про це повідомляє "Інтерфакс" з посиланням на текст резолюції.

Новини за темою: Росія пропонує ввести миротворців ООН на Донбас на шість місяців

У документі пропонується "заснувати після повного відведення сил і обладнання від фактичної лінії зіткнення на шестимісячний період Місію ООН щодо сприяння захисту СММ ОБСЄ на південному сході України з головою місії, який буде доповідати безпосередньо Генеральному секретареві"

У тексті також йдеться, що склад місії повинен бути узгоджений з представниками Києва та окупованих Луганська і Донецька.

Нагадаємо, що нещодавно президент РФ Володимир Путін заявив, що присутність миротворців ООН на Донбасі пішло на користь вирішення конфлікту на сході України, і доручив російському МЗС внести відповідний проект резолюції на розгляд РБ ООН.

У той же час представник України на переговорах у Мінську, перший віце-спікер ВР Ірина Геращенко на своїй сторінці в Facebook заявила, що мови про миротворців тільки уздовж лінії розмежування йти не може.

"Миротворці повинні бути введені на всю окуповану росіянами територію, щоб моніторити ситуацію з безпекою і демілітаризацію, їх мандат повинен закінчуватися на українсько-російському кордоні", - вважає Геращенко.

Новини за темою: Польща заявила про готовність підтримати розміщення миротворців ООН на Донбасі

За повідомленням ЗМІ бойовиків "ДНР", ватажок угруповання Олександр Захарченко заявив про необхідність "обговорювати" пропозицію Путіна. "У будь-якому випадку ми готові обговорювати зазначену ініціативу і наполягаємо, що без схвалення з боку "ДНР" і "ЛНР" ніякі зміни у форматі врегулювання неможливі", - вважає він.

У свою чергу постійний представник України при ООН Володимир Єльченко заявив про те, що миротворча місія ООН в разі введення на Донбас повинна розташовуватися на російсько-українському кордоні, а участь у ній представників Росії виключено.

Пізніше Росія направила голові Ради безпеки ООН Текеде Алему генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррешу проект резолюції про розміщення миротворців на лінії зіткнення на Донбасі.

Джерело: Интерфакс

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...