Реінтеграція Донбасу: Найєм ініціюватиме вилучення із законопроекту пункту щодо мінських угод

За його словами, цим пунктом в українське правове поле вводяться документи, підписані ватажками т. зв. "ДНР" і "ЛНР"

Народний депутат Мустафа Найєм в ефірі телеканалу "112 Україна" 112.ua

Зареєстрований у Верховній Раді законопроект про відновлення суверенітету над Донбасом вводить мінські угоди в українське правове поле і накладає на Україну зобов'язання щодо їх виконання. Про це у Facebook 4 жовтня написав народний депутат від фракції "Блок Петра Порошенка" Мустафа Найєм і заявив, що має намір вносити поправку про вилучення відповідного пункту з тексту документа.

"Цим пунктом ми вперше вводимо в українське правове поле мінські домовленості, які не є джерелом права, оскільки не підписувалися суб'єктами міжнародного права і не були ратифіковані українським парламентом. До цього мінські домовленості згадувалися лише одного разу, опосередковано і лише в рамках постанови про парламентські слухання", – зазначив нардеп.

За його словами, цим пунктом в українське правове поле вводяться документи, підписані ватажками т. зв. "ДНР" і "ЛНР" Олександром Захарченком та Ігорем Плотницьким.

"Між першим і другим читанням буду вносити поправку про вилучення цього пункту з тексту документа. Це, звісно, не буде все по беззаконню і закон не продавлять через коліно", – повідомив Найєм.

Водночас Найєм оцінив зазначений законопроект в цілому як "непоганий". "Росія визнається агресором, чітко прописано поняття збройних формувань, побічно підтримуваних Росією, визначається статус окупованих територій і навіть є великий гуманітарний блок", – резюмує він.

Згодом у коментарі телеканалу "112 Україна" Мустафа Найєм зазначив, що визначити безпекову частину в мінських угодах неможливо.

"Як визначити? Це суцільні статті. У протоколах де там політичні моменти? Подивіться у момерандумі і скажіть, наприклад, амністія відноситься до безпекової частини? А питання контролю кордонів – це безпекова частина чи політична? Коли ми в своєму законі вказуємо, що ми зобов’язані виконувати безпекову частину, – треба їх прописати; якщо ми виконуємо безпекову частину – чи правильно я розумію, що ми зобов’язані виконувати і політичну частину документа, який передбачає проведення виборів в Донецькій і Луганській областях до відновлення кордонів. Ми цього хочемо? А якщо ми так хочемо внести мінські угоди у наш закон – а що заважає, не посилаючись на мінські угоди, прописати, що ми маємо зробити", – сказав він.

Як повідомлялося, два президентських законопроекти - "про реінтеграцію Донбасу" та "про продовження особливого порядку місцевого самоврядування в ОРДЛО" зареєстрували у Верховній Раді 4 жовтня. Сьогодні ж на засіданні комітету Верховної Ради з нацбезпеки і оборони заявили, що розглянуть документ 5 жовтня в 9:30 - за півгодини до початку пленарного засідання парламенту. Припускають, що коли комітет прийме рішення щодо документа, його внесуть в зал і будуть голосувати, як невідкладний.

Новини за темою: Відновлення територіальної цілісності України: Порошенко пропонує взяти за основу мінські угоди

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів