Регламентний комітет визнав законними, але недостатньо обґрунтованими подання на зняття депутатської недоторканності з Березкіна

У висновках перелічено чимало зауважень, зокрема недостатнє обґрунтування

З відкритих джерел

Регламентний комітет Верховної Ради визнав законними, проте недостатньо вмотивованими й обґрунтованими подання генпрокурора на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт нардепа від "Волі народу" Станіслава Березкіна. Онлайн-трансляцію засідання вів телеканал "112 Україна".

"Слідством, яке ведуть НАБУ та САП, вбачаються ознаки кримінальних правопорушень, вчинених нинішнім народним депутатом Березкіним за статтями 191 ("Розкрадання"), 209 ("Відмивання"), 364 ("Зловживання") та 366 ("Підроблення документів")", - заявив Юрій Луценко.

Він пояснив, що за даними слідства, Станіслав Березкін організував схему, за допомогою якої ПАТ "Креатив Груп" отримала в кредит 20 млн доларів від "Ощадбанку". За словами Луценка, кредит було забезпечено тільки частково, а документи для забезпечення іншої частини було сфальсифіковано. 

"Слідством також встановлено, що на ці кошти було придбано права власності на майновий комплекс, який розташований на території Чорноморська. Таким чином, кошти, які, за версією слідства, за підробленими документами було отримано від державного "Ощадбанку", компанія вивела на закордонні рахунки, придбавши замість вказаних у кредитній лінії і в договорах майновий комплекс у місті Чорноморську, бенефіціаром якого став нині народний депутат Березкін", - розповів Юрій Луценко.

Сам нардеп Станіслав Березкін відкидає звинувачення в порушеннях. Він заявив, що кредит було забезпечено двома новими елеваторами, вартість яких складає близько 22 млн дол. Нардеп визнав, що компанія виводила гроші за кордон, але через кілька місяців кошти повернули на рахунок компанії "Креатив Груп" в "Ощадбанку". Після цього кошти використовували, як і передбачалося в договорі, як обігові кошти компанії. Крім того, він назвав суми, які було погашено, за тілом кредиту і за відсотками.

Однак сторона обвинувачення наполягає, що кредит не було повернуто вчасно, а значить, ідеться про збитки державному банку.

Нагадаємо, спікер парламенту Андрій Парубій заявив, що поставить на голосування подання генпрокурора проти Станіслава Березкіна протягом п'яти днів після того, як профільний комітет затвердить висновок.

Як повідомлялося, 23 жовтня детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП затримали 10 осіб, яким повідомили про підозру в заволодінні 20 млн дол. "Ощадбанку". Серед затриманих був син народного депутата України Станіслава Березкіна. Згодом йому та іншим фігурантам було обрано запобіжний захід у вигляді арешту, однак вони вийшли на свободу після внесення застави. 

Раніше стало відомо про підготовку НАБУ і САП подання про зняття недоторканності з депутата Березкіна. Сам Станіслав Березкін заявив, що ані він, ані члени його сім'ї законів не порушували і злочинів не скоювали, тому готові відстоювати свою позицію в судах і Верховній Раді, якщо генпрокурор внесе подання про зняття з нього депутатської недоторканності.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів