Регламентний комітет визнав законним подання ГПУ на депутата Дмитра Колєснікова

Разом з тим у комітеті висловили низку застережень щодо аргументації Генпрокуратури

Представник фракції "Опозиційний блок" Дмитро Колєсніков Верховная Рада

Регламентний комітет визнав законним подання генпрокурора на зняття депутатської недоторканності з народного депутата від фракції "Опозиційного блоку" Дмитра Колєснікова. Про це повідомив в. о. комітету Павло Пинзеник за результатами засідання.

"В ході засідання комітету ми заслухали аргументи Генеральної прокуратури у зв'язку із внесеним нею поданням, також заслухали пояснення народного депутата Колєснікова і осіб за клопотанням ГПУ і Колєснікова і пропонуємо постановити саме висновок. ... Ми доходимо висновку, що подання є законним, оскільки ініційоване законним суб'єктом подання", - сказав в. о. голови комітету Павло Пинзеник.

У комітеті висловили застереження щодо доказів, які могли би підтвердити, в чому саме полягає умисел у діях нардепа Колєснікова при внесенні змін до переліку майна, що не включається до цілісного майнового комплексу, яке не підлягає приватизації і зміні цільового призначення, і зв'язок з їх передачею територіальній громаді Дніпропетровська, а відтак їх відчуження на користь третіх осіб, а саме двох юридичних осіб.

Новини за темою: Скасувати не можна залишити: Як Україна 27 років робить депутатів "доторканними"

Зауважимо, під час засідання комітету генпрокурор Юрій Луценко пояснив, у чому підозрюють нардепа від "Опозиційного блоку" Дмитра Колєснікова. За його словами, у Генпрокуратурі хочуть провести розслідування подій, які можуть містити порушення ч. 5 ст. 191 ККУ "Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах або організованою групою".

Під час обговорення Юрій Луценко уточнив: "Директор за допомогою керівника Агентства вивів два об'єкти, що було незаконно, і після цього мав намір його продати, розкрасти державне майно". Він висловив переконання, що Колєсніков не зупинив зміну правового статусу майна. Після засідання генпрокурор сказав, що у ГПУ не планують просити про дозвіл на арешт нардепа.

Зі свого боку, Дмитро Колєсніков заявив, що звинувачення безпідставні.

"Ніякого зловживання владою з мого боку не було і бути не могло, тому що прокуратура оцінює період та дії Агентства держмайна в той час, коли я там вже не працював. У той час я вже був головою Дніпропетровської ОДА", - заявив Колєсніков.

За його словами, деякі приміщення інституту не використовувалися і перебували у занедбаному стані, тому керівництво інституту ухвалило рішення про здачу їх в оренду. Адвокат нардепа Ірина Опанасенко підкреслила, що подання обґрунтовується наказом Агенства держмайна щодо передачі майна з державної до комунальної власності, датованим лютим 2013 року, а Дмитро Колєсніков працював на посаді голови держагентства до грудня 2012 року.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів