Ратифікувавши Римський статут, Україна стане об'єктом моніторингу щодо злочинів проти людяності, - Лавринович

112.ua

Ратифікувавши Римський статут, Україна стане об'єктом моніторингу щодо злочинів проти людяності. Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив екс-міністр юстиції Олександр Лавринович.

На питання, чим загрожує ратифікація Римського статуту, екс-міністр сказав: "Загрожує тим, що Україна стане об'єктом, який можна буде моніторити і приймати рішення про притягнення до відповідальності, затримання, доставки до суду тих, хто може бути звинувачений у військових злочинах, в агресії та в злочинах проти людяності".

Лавринович додав, що не вважає, що є необхідність ратифікувати цей статут і ставати членом міжнародного суду. "Тому що цей суд народжувався за рішенням, яке було прийнято ще в 1945 році. Можете уявити, скільки часу минуло, поки з'явився статут, який Україна підписала, і почався процес ратифікації та інституційного створення цього суду. Суд створювався, перш за все і в першу чергу для того, щоб можна було в юридичний спосіб засуджувати агресорів і військових злочинців. Вперше в цьому статуті є визначення агресії. І для того щоб він працював, необхідно, щоб ті, хто мають силу (мілітарну, фінансову, ресурсну), були членами цього суду", - зазначив він.

Новини за темою:

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстровано проект закону № 1788 про внесення змін до статті 124 Конституції України (щодо визнання положень Римського статуту). Ініціаторами законопроекту стали нардепи від "Блоку Петра Порошенко" Віталій Купрій та Микола Паламарчук, депутат від "Батьківщини" Андрій Кожем'якін.

Україна підписала Римський статут 20 січня 2000 р., однак досі його не ратифікувала. Ратифікація Римського статуту дозволить Міжнародному кримінальному суду працювати в Україні, розглядати низку справ, серед яких, зокрема, і злочини проти людяності.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів