Раді пропонують знизити вартість розмитнення ввезенних з-за кордону автівок

Вже поточного тижня парламент отримає можливість спрямувати два законопроекти до профільного комітету

Представник БПП, голова податкового комітету Ніна Южаніна Слово и дело

У Верховній Раді зареєстрували два законопроекти - № 8487 і 8488, - які мають вирішити проблему автівок на єврономерах. Такі відомості містяться на сайті парламенту, проте тексти документів досі не опубліковано.

Документ передбачає зменшення розміру акцизного податку з авто, скасування заборони на митне оформлення машин, що не відповідають екологічному стандарту "євро-5", а також посилення контролю за переміщенням і використанням транспорту, зареєстрованого в інших державах. Відповідні зміни мають намір внести до Податкового та Митного кодексів, передає прес-служба голови профільного комітету Ніни Южаніної.

112.ua

Акцизний податок на авто планують розраховувати на основі таких базових ставок: з бензиновим двигуном – 50 євро, з дизельним двигуном – 75 євро. Для корегування вартості мають намір запровадити коефіцієнти - залежно від об'єма двигуна та віку автівки.

Так, сума дорівнюватиме базовій ставці, помноженій на коефіцієнт двигуна та коефіцієнт віку. Коефіцієнт двигуна - це об'єм, поділений на 1000. Коефіцієнт віку - кількість повних календарних років з року, наступного за роком виробництва авто до року ввезення до України.

Порівняння акцизу на авто Економічна правда

"Розраховані за новим принципом акцизи будуть значно меншими за ті, що діють нині, а різниця в розмірі ставок для різних за об’ємом двигуна авто не буде такою суттєвою. При цьому акцизний податок на старі авто, звичайно, буде вищий за рахунок його збільшення на віковий коефіцієнт, що стимулюватиме придбання більш нових авто", – зазначила Ніна Южаніна.

Окрім того, документ передбачає введення штрафів за порушення митних правил.

Новини за темою: Поліція повинна мати право контролювати автомобілі на іноземній реєстрації

Штрафи за порушення законодавства Економічна правда

Економічна правда

Під час засідання погоджувальної ради парламенту 18 червня Ніна Южаніна закликала внести два законопроекти до блоку "включення до порядку денного сесії".

"Це проекти не про легалізацію раніше ввезених за різними схемами вживаних автомобілів, це проекти, перш за все, про нову модель акцизного податку на легкові автомобілі, а також врегулювання питань їх ввезення на митну територію України. Прошу вас включити ці законопроекти 8487 і 8488 на вівторок у розділ "для включення до порядку денного", - сказала Южаніна.

Спікер парламенту Андрій Парубій підтримав її пропозицію: "Прошу ці два закони не забути включити їх, щоб вони були в переліку".

Новини за темою: Гройсман заявив, що міг би вирішити питання автівок на "євробляхах" за місяць

Нагадаємо, за даними Державної фіскальної служби за станом на початок 2018 року в Україні перебувало 425,4 тис. автомобілів з іноземною реєстрацією. Більше половини з них, 246,4 тис., знаходилися на території країни незаконно - з порушенням термінів перебування автомобіля в країні.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів