Раді пропонують створити робочу групу щодо ситуації навколо нібито поставок Україною ракетних двигунів в КНДР

Документ був переданий керівництву парламенту

"Південмаш" скриншот

У Верховній Раді був зареєстрований проект постанови про створення депутатської робочої групи з питаннь перевірки інформації про нібито постачання Україною ракетних двигунів в КНДР, йдеться у повідомленні на сайті парламенту.

Документ був переданий керівництву парламенту в середу, 16 серпня. Ініціатором законопроекту є депутат Сергій Каплін.

На даний момент повний текст проекту постанови на сайті Верховної Ради відсутній.

Як раніше повідомлялося, президент Петро Порошенко доручив провести розслідування звинувачень України у поставках ракетних двигунів в КНДР.

Нагадаємо, раніше на сайті американської щоденної газети The New York Times була опублікована стаття із заголовком "Північнокорейський ракетний успіх пов'язаний з українським заводом, кажуть дослідники". У даній статті з посиланням на дослідження спеціаліста з ракетним питань в Міжнародному інституті стратегічних досліджень (International Institute for Strategic Studies, IISS) Майкла Эллемана (Michael Elleman) говориться, що останні успіхи КНДР у випробуваннях міжконтинентальної балістичної ракети "стали можливі завдяки купівлі потужних ракетних двигунів на чорному ринку, ймовірно, в українського заводу, що має історичні зв'язки з російською ракетною програмою".

Після цього був опублікований ряд спростувань в українських ЗМІ компанії "Південмаш", секретаря РНБО України Олександра Турчинова, Космічного агентства України.

15 серпня автор доповіді про постачання Україною ракетних двигунів для КНДР зазначив у Twitter, що не стверджував, що Україна є постачальником ракетних двигунів в Північну Корею.

В розвідці США заявили, що КНДР може виробляти ракети без українських технологій.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів