Рада зобов'язала компанії з видобутку корисних копалин публікувати інформацію про платежі державі

За проголосували 244 народні депутати, проте фракція "Батьківщина" оголосила бойкот і не голосувала

Нардеп Ольге Бєлькова у Верховній Раді Фото: Богдан Бортаков

Верховна Рада ухвалила в повторному другому читанні і в цілому законопроект № 6229 про забезпечення прозорості у видобувних галузях. За проголосували 244 народні депутати, - попри бойкот "Батьківщини", представники якої відмовилися голосувати.

Онлайн-трансляцію вів телеканал "112 Україна".

Закон передбачає, що підприємства, які займаються видобутком корисних копалин, зобов'язані оприлюднювати дані про платежі на користь держави. Очікується, що це створить передумову для відповідального використання корисних копалин державного значення.

Згідно з документом, публікувати відповідну інформацію мають підприємства, які займаються видобуванням корисних копалин; материнські підприємства у видобувних галузях. Деякі дані мають публікувати Міненерго і Держслужба геології та надр.

Компанії у галузі видобування мають подавати звіт Міненерго про платежі на користь держави, а материнські підприємства - консолідований звіт про платежі на користь держави (в електронному чи паперовому вигляді).

Отримувач платежів має звітувати про суми, що надійшли на рахунок, Міненерго та/або незалежному адміністратору - так само в електронному або паперовому вигляді.

У кожному з випадків за наявності веб-сайту передбачається публікація звіту на ньому.

Держслужба з геонадр також має публікувати на своєму сайті інформацію, зокрема про видані спецдозволи на користування надрами, укладені угоди про користування надрами із додатками, включаючи програми робіт.

Проект закону передбачає, що Міненерго створить багатосторонню групу з питання імплементації в Україні Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях.

За порушення цих норм передбачено відповідальність. Якщо недержавне підприємство порушило строки подання звітів - штраф 85 тис. грн; неправда у звіті може коштувати 340 тис. грн. Штраф зможуть накладати протягом півроку з дня порушення, але не пізніше року. Відповідну суму треба буде сплатити протягом 2 місяців.

Закон набере чинності через 30 днів з дня його опублікування.

112.ua

Зауважимо, під час обговорення законопроекту представник "Батьківщини" Олексій Рябчин сказав, що фракція не голосуватиме до вибачень. До того представники БПП звертали увагу на те, що голова "Батьківщини" Юлія Тимошенко не голосувала за визнання Росії країною-агресором, а спікер парламенту Андрій Парубій сказав, що треба ходити на роботу - зокрема депутатам.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів