Рада змінила правила проведення фітосанітарної експертизи

"За" відповідний законопроект з другого разу проголосували 234 народних депутати

Верховная Рада

Верховна Рада ухвалила закон № 6673 щодо проведення деяких фітосанітарних процедур. "За" з другого разу проголосували 234 депутати (спочатку - 185).

Онлайн-трансляцію вів офіційний канал "Рада".

Згідно з пояснювальною запискою, законопроект спрямовано на приведення норм у відповідність до законодавства Європейського Союзу, зокрема, залучення приватного сектору до проведення фітосанітарного інспектування.

У законі "Про карантин рослин" передбачено, що здійснювати фітосанітарну експертизу можуть як державні, так і приватні лабораторії за вибором власника вантажу, проте приватні - тільки для експорту товарів. Порядок проведення такої еспертизи встановить Кабмін.

Якщо власник продукції вибрав приватну лабораторію, за добу до відбору зразків він зобов'язаний повідомити про це Держслужбу з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (за допомогою електронних засобів зв'язку). У повідомленні треба зазначити, про який транспорт йдеться, який там вантаж, а також дата і час початку відбору зразків.

У такому разі співробітник приватної лабораторії відбирає зразки, а представник державної лабораторії контролює процес. Проте відсутність держпрацівника - не перепона для відбору зразків і видачі сертифікату.

Новини за темою: Чи може Україна замінити Росію на Польщу в зовнішній торгівлі?

Якщо протягом року п'ять разів і більше було порушено методи відбору зразків, можливе клопотання про тимчасове призупинення дії або скасування атестата про акредитацію фітосанітарної лабораторії.

Зазначається, що лабораторія здійснює експертизу товарів на експорт з урахуванням фітосанітарних вимог країни-імпортера. Строк дії висновку фітосанітарної експертизи становить 14 днів. Протягом цього часу власник товару може оскаржити результати експертизи. Повторну (чи арбітражну) перевірку зробить уповноважена державна лабораторія.

Законом передбачено створення Реєстру уповноважених фітосанітарних лабораторій. Його має вести в електронній формі Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Якщо вдруге протягом року лабораторія порушила законодавство, внаслідок чого країна-імпортер надіслала понад дві нотифікації про невідповідність стандартам, передбачено штраф від 1700 до 3400 грн.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів