Рада затвердила дисциплінарний статут Нацполіції

"За" проголосував 251 народний депутат

Открытый источник

Верховна Рада України ухвалила закон № 4670 про дисциплінарний статут Нацполіції. "За" проголосував 251 народний депутат.

Онлайн-трансляцію засідання вів телеканал "112 Україна".

Станом на даний момент на українських поліцейських поширюється дія закону "Про Дисциплінарний статут органів внутрішніх справ України", проте даний закон передбачає затвердження нового дисциплінарного статуту - для представників Нацполіції.

Згідно статуту, крім основних обов'язків поліцейський зобов'язаний, зокрема, знати закони та інші акти стосовно повноважень поліції та обов'язки поліцейського; утримуватися від дій, що перешкоджають іншим поліцейським виконувати їхні обов’язки.

Зазначається, що поліцейські можуть бути керівниками або підлеглими. І в діяльність поліцейського не мають права втручатися особи, які не є його прямими керівниками - крім випадків, передбачених законодавством.

У статуті прописано, як можуть заохочувати поліцейських. Перелік такий, як і у статуті органів внутрішніх справ, проте додали пункт "надання додаткової оплачуваної відпустки тривалістю до п’яти діб".

  • Накази і їх виконання

У статуті передбачена можливість надання наказу не тільки усно чи письмово, але й за допомогою технічних засобів зв’язку.

Як правило, наказ надається у порядку підпорядкованості. Але якщо необхідно, прямий керівник може надати наказ підлеглому, минаючи безпосереднього керівника. В такому випадку безпосередньому керівнику повідомляє про це прямий керівник або сам підлеглий.

Поліцейському забороняється виконувати злочинний або явно незаконний наказ.

  • Службові розслідування у Нацполіції

Міністерство внутрішніх справ визначить порядок проведення службових розслідувань у Нацполіції. Проте у статуті прописано, що розслідування за фактом порушення поліцейським службової дисципліни здійснюють дисциплінарні комісії. До таких комісій входять працівники поліції та громадськості (але тільки за умови бездоганної репутації).

До дисциплінарної комісії не можуть входити підлеглі поліцейського, дії якого розслідують. А також особи, які сприяли вчиненню або приховуванню дисциплінарного проступку; а ще зацікавлені у результатах розслідування особи.

Порядок утворення дисциплінарних комісій та їх повноваження визначить Міністерство внутрішніх справ.

Службове розслідування може тривати до місяця, максимум - до двох. За результатами мають ухвалити висновок.

Як і раніше, на час службового розслідування поліцейського можуть тимчасово відсторонити від виконання його обовязків. Якщо поліцейський прийшов на роботу нетверезим і відмовився від огляду - для відсторонення від обов'язків навіть не треба письмового наказу керівника.

У статуті передбачено обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність поліцейського.

  • Дисциплінарні стягнення

За кожен дисциплінарний проступок не може застосовуватися більше одного дисциплінарного стягнення. Якщо поліцейський вчинив кілька дисциплінарних проступків, стягнення застосовується за сукупністю вчинених дисциплінарних проступків та враховується під час визначення виду дисциплінарного стягнення.

Якщо проступок вчинили кілька поліцейських, дисциплінарне стягнення застосовується до кожного окремо.

У разі притягнення до дисциплінарної відповідальності поліцейського, який має дисциплінарне стягнення і вчинив дисциплінарний проступок, дисциплінарне стягнення, що застосовується, повинно бути суворішим, ніж попереднє.

Поліцейський, з вини якого не виконано дисциплінарне стягнення, несе відповідальність згідно з цим статутом.

Строк дії дисциплінарного стягнення не зараховується до строків вислуги поліцейського для присвоєння чергового спеціального звання. 

Разом з тим, поліцейський має право оскаржити застосоване до нього дисциплінарне стягнення протягом місяця з дня його виконання шляхом подання рапорту до прямого керівника особи.

Заохочення та дисциплінарні стягнення, застосовані до поліцейських, підлягають обліку, інформація про їх застосування вноситься до особових справ.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>