Рада запровадила штрафи за незаконне використання назви і символів Нацполіції

"За" з другого разу проголосували 233 народних депутата

Фото з відкритих джерел

Верховна Рада ухвалила закон № 7474, який передбачає штрафи за безпідставне використання назви і символів Національної поліції. "За" з другого разу проголосували 233 народних депутата (спочатку - 190 народних обранців).

Онлайн-трансляцію пленарного засідання вів офіційний канал "Рада".

Законопроект передбачає запровадження штрафів за використання найменування Національної поліції чи похідних від нього.

"У нас є проблема в Україні, що кожна громадська організація чи приватна фірма на сьогодні може поставити в свою назву слово "поліція". У нас є десятки прикладів, коли деякі громадські організації чи приватні охоронні фірми кажуть, що ми там "поліція якоїсь Сумщини", "поліція Одещини". У людей виникає сумнів, вони можуть подумати, що люди, які не мають відношення до поліції, таки мають відношення до неї. Тому ми запропонували прийняти закон, за яким вводиться адміністративний штраф 1000 чи 2000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян для тих організацій, які незаконно використовуватимуть назву "поліція"", - пояснив суть законопроекту нардеп від "Народного фронту" Антон Геращенко.

Так, незаконне використання найменування та ознак належності до Національної поліції, зокрема викладених іноземною мовою, зокрема на транспорті, тягне штраф від 17 до 34 тис. грн.

Якщо найменування Нацполіція чи її ознаки на одязі, транспорті, будівлях чи бланках документів використали органи держвлади, місцевого самоврядування, юрособи чи фізичні особи-підприємці - відповідальність складатиме від 34-51 тис. грн.

Повторне порушення протягом року тягнутиме штраф від 51 до 68 тис. грн.

Як повідомлялося, уряд пропонує виділити на Нацполіцію у 2019-му на 5 млрд грн більше, ніж поточного року.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів