Рада запровадила компенсацію витрат за аренду житла всім військовослужбовцям-контрактникам

Наразі такі виплати передбачені тільки для військовослужбовців офіцерського складу та курсантів вишів

З відкритих джерел

Верховна Рада України ухвалила законопроект № 5027, який передбачає виплату компенсації військовослужбовцям-контрактникам рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу за аренду житла, якщо їх не можуть поселити у гуртожитках чи казармах. За з другого разу проголосували 230 народних депутатів. Онлайн-трансляцію вів офіційний канал "Рада".

Відповідно до пояснювальної записки, наразі законодавством передбачена компенсація лише для військовослужбовців-контрактників офіцерського складу та курсантів вишів, а військовослужбовці рядового, сержантського та старшинського складу змушені вирішувати житлове питання власним коштом.

На компенсацію за аренду житла військовослужбовцям потрібні будуть гроші, приблизно 786 млн 690 тис. грн на рік. Їх планують виділити з державного бюджету, а саме за рахунок коштів, передбачених на утримання органів виконавчої влади.

З голосу внесли поправку, згідно з якою законопроект набуде чинності після його підписання президентом України. Через деякий час спікер парламенту уточнив, що згідно Конституції України документ набуде чинності на наступний день після офіційної публікації, а не після підписання президентом.

Новини за темою: Квартирне питання. Як Міноборони забезпечувало житлом військовослужбовців останні 5 років

Нагадаємо, Верховна Рада фактично не розглядала цей законопроект у першому читанні; 5 грудня 2017 року спікер ВРУ Андрій Парубій провів рейтингове голосування, щоб перевірити наявність підтримки, - її не було, тому розгляд не відбувся.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів