Рада закликала міжнародних партнерів протидіяти спорудженню "Північного потоку – 2"

За проголосували 266 народних депутатів

Верховная Рада

Верховна Рада ухвалила постанову № 8111 про звернення до міжнародного співтовариства щодо неприпустимості будівництва газопроводу "Північний потік – 2" та монополії Російської Федерації на газових ринках світу.

Онлайн-трансляцію вів офіційний канал "Рада".

Згідно з заявою, безумовним результатом втілення проекту "Північний потік – 2" стане утвердження абсолютної монополії Росії на газовому ринку Європи. В такому разі "Газпром" отримає контроль над обсягом і ціною всього газового ринку континентальної Європи, а також фізичну можливість взагалі відмовити в постачанні газу країнам Центральної Європи.

Верховна Рада закликала міжнародне співтовариство зробити все можливе для незворотної заборони на побудову газогону "Північний потік – 2", не брати жодної участі в підготовці, фінансуванні чи лобіюванні цього проекту.

Парламент закликав партнерів сприяти поширенню на "Газпром" та афілійованих з ним осіб дії усіх персональних та секторальних санкцій, запроваджених через російську збройну агресію проти України. А окрім того, вживати заходів для зменшення монопольного впливу російських підприємств на енергетичних ринках Європи.

Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

Новини за темою: Компанії, що беруть участь у будівництві "Північного потоку-2", можуть піддатися санкціям, - Держдеп США

Зазначимо, що 27 березня компанія "Північний потік – 2" (Nord Stream-2 AG) отримала дозвіл на будівництво та експлуатацію газопроводу в німецькій ВЕЗ (Виключна економічна зона).

Раніше повідомлялося, що реалізацію проекту "Північний потік – 2" вартістю майже 10 млрд євро "Газпром" і його партнери мають намір розпочати у квітні 2018 року. Передбачається, що 1200-кілометровий газопровід буде прокладено через Балтійське море і він з'єднає Росію і Німеччину, минаючи Україну, Польщу та країни Балтії. Потужність газопроводу буде вдвічі більшою, ніж у першого "Північного потоку", а будівництво планується завершити до кінця 2019 року.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів