Рада закликала міжнародне товариство не визнавати легітимність виборів РФ через голосування в Криму

Зокрема, Радбез та Генасамблею ООН, ОБСЄ, ЄС, НАТО, інші міжнародні організації, парламентські асамблеї, іноземні парламенти та уряди закликають застерегти Росію від проведення голосування в анексованому Криму

З відкритих джерел

Верховна Рада ухвалила постанову № 7546, за допомогою якої звернулася до міжнародного співтовариства із закликом застерегти Росію від проведення виборів президента РФ на території анексованого Криму 18 березня 2018 року. За проголосували 255 народних депутатів.

Онлайн-трансляцію засідання ВРУ вів телеканал "112 Україна".

Таким чином Рада постановила визнати, що намір Російської Федерації провести вибори президента РФ на тимчасово окупованій частині України - в Криму - порушує Конституцію та законодавство України, основні принципи та норми міжнародного права, Статут ООН, Гельсінський Заключний акт, Будапештський меморандум 1994 року, резолюцію Генасамблеї ООН про територіальну цілісність України № 68/262 та інші акти.

Також депутати схвалили звернення до міжнародного співтовариства та доручили МЗС направити текст звернення до Радбезу і Генасамблеї ООН, міжнародних організацій, парламентських асамблей, парламентів та урядів держав-членів ООН. 

Новини за темою: Окупаційна влада агітує кримських татар працювати у "виборчих комісіях"

У тексті звернення Верховна Рада зазначає, що Росія має намір 18 березня 2018 року провести вибори президента РФ на тимчасово окупованій території Криму. Підкреслюють, що "проведення виборів президента Російської Федерації на тимчасово окупованій території України є незаконним, а отже, унеможливлює визнання їхніх результатів".

Нагадують, що "ці так звані "вибори" були призначені нелегітимним парламентом Росії, "обраним" із врахуванням незаконного голосування в Криму у 2016 році".

Верховна Рада закликала міжнародне товариство застосувати засоби, щоб застерегти Росію від проведення виборів президента РФ на тимчасово окупованій території України – в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі. У разі проведення виборів - не визнавати їх легітимності, як і подальші рішення майбутнього президента, виходячи із загального принципу права (Jus ex injuria non oritur – право не може виникнути з правопорушення).

Окрім того, закликають уникати дій, які могли б заохотити РФ до порушення суверенітету України чи порушення прав і свобод людини в Криму. В разі порушення - застосувати санкції. Посилити зусилля, щоб змусити Росію надати доступ міжнародним спостерігачам на окупований Крим для моніторингу порушень прав людей.

Новини за темою: Собчак заявила, що в разі перемоги на президентських виборах перший візит здійснить до України

Голова Меджлісу кримськотатарського народу, нардеп від БПП Рефат Чубаров озвучив поправки, які внесли з голосу.

"Ми маємо закликати наших партнерів, взагалі уряди, парламенти, президентів країн, до конкретики по відношенню до президента Росії, який буде обраний в результаті незаконних виборів в Криму: уникати здійснення президентом Росії, обраним внаслідок виборів, які були незаконно розширені на території, тимчасово окупованої АР Крим та м. Севастополь, які є частиною суверенної території України у її міжнародно визнаних кордонах державних та робочих візитів до країн - членів ООН. Президентам, урядам та парламентам країн - членів ООН не приймати запрошення та не здійснювати державний та офіційний візити до РФ", - сказав Чубаров.

Ця постанова набирає чинності з дня її прийняття.

Нагадаємо, раніше Міністерство закордонних справ скерувало ноту протесту Російській Федерації у зв'язку проведенням виборів президента Росії на території анексованого Криму.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів