Рада закликала ОБСЄ надати оцінку голосуванню в Криму під час виборів президента РФ

Окрім того, депутати наполягають на формуванні стандартів реагування на агресивні дії одних країн-членів ОБСЕ на території інших

Фото з відкритих джерел

Верховна Рада закликала БДІПЛ ОБСЄ надати у звіті невибіркову оцінку фактам незаконної організації голосування на території окупованого Криму під час виборів президента РФ, а також розробити стандарти реагування на агресивні дії "одних держав-учасниць ОБСЄ на території інших".

За проект постанови № 8365 проголосували 228 народних депутатів.

Відповідно до звернення, Верховна Рада України повністю підтримує діяльність Бюро з демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ (БДІПЛ ОБСЄ) та визнає, що формування місій з метою неупередженого спостереження за виборами, підготовка відповідних рекомендацій є важливою складовою мандату інституції ОБСЄ.

Український парламент нагадує, що Організація з безпеки і співробітництва в Європі ніколи не ставила під сумнів територіальну цілісність України в її міжнародно визнаних державних кордонах та не приймала будь-яких рішень, що визнавали б зміну кордонів держави внаслідок тимчасової окупації Криму Росією.

"Верховна Рада України звертає увагу БДІПЛ ОБСЄ, ПА ОБСЄ та держав-учасниць ОБСЄ, що будь-яка інша інтерпретація з боку Міжнародної спостережної місії БДІПЛ ОБСЄ та ПА ОБСЄ за підсумками спостереження за виборами президента Російської Федерації 2018 року ситуації щодо статусу Автономної Республіки Крим і м. Севастополь, які є невід’ємною частиною території України в її міжнародно визнаних кордонах, є небезпечною і згубною для авторитету ОБСЄ спробою поставити знак рівності між протизаконними домаганнями Росії як держави-агресора та зусиллями всієї спільноти ОБСЄ з метою відновлення поваги до основоположних гельсінкських принципів", - йдеться у зверненні.

Новини за темою: Рада визнала протиправним голосування за президента РФ у Криму

Підкреслюється, що попередні висновки Міжнародної місії зі спостереження за виборами президента РФ, які були оприлюднені 19 березня 2018 року, зокрема, не відображають факту проведення голосування на незаконно окупованій частині території України, а також є суттєвим спотворенням результатів голосування у цілому по Російській Федерації.

У зв'язку з цим Рада закликала чинне головування в ОБСЄ та БДІПЛ ОБСЄ забезпечити відповідність остаточного звіту засадам об'єктивності, незалежності, неупередженості та всеосяжності міжнародного спостереження за виборами, не допустивши тим самим дискредитації відповідних міжнародних стандартів, а для цього надати у звіті невибіркову оцінку фактам незаконної організації голосування на території окупованого Криму під час виборів президента РФ.

"Бюро з демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ – розробити чіткі стандарти оцінки й реагування у зв'язку з викликами та загрозами міжнародним стандартам у сфері демократичних виборів, пов'язаними з агресивними діями одних держав-учасниць ОБСЄ на території інших", - закликали депутати ВР у своєму зверненні.

Нагадаємо, раніше перший віце-спікер ВРУ Ірина Геращенко заявила про "повзучу легітимізацію" виборів президента РФ в анексованому Криму.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів