Рада заборонила накладати арешт на кошти МФО, призначені для інвестиційних проектів

"За" проголосували 259 народних депутатів

Верховна Рада Фото з відкритих джерел

Верховна Рада ухвалила закон № 6578 про заборону накладення арешту на кошти міжнародних фінансових організацій, призначених для інвестиційних проектів у сферах тепло-, водопостачання та водовідведення. "За" проголосували 259 народних депутатів.

Онлайн-трансляцію вів офіційний канал "Рада".

Законопроект представила народний депутат від фракції "Самопоміч", заступник голови комітету ВР з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Олена Бабак.

"Звертаємо увагу на такі концептуальні зміни до другого читання. Проект доповнено визначенням термінів "спеціальні рахунки для кредитних коштів", доповнено джерела коштів, що зараховуються на ці спецрахунки - визначено, що крім коштів міжнародних фінансових організацій, це можуть бути кошти іноземних фінансово-кредитних установ або кошти, залучені відповідно до міжурядових договорів, або кредитні позики, або кошти, що залучені державою чи суб'єктами господарювання в зазначених сферах, під державні чи місцеві гарантії", - сказала Бабак.

За її словами, документ доповнили нормою про те, що власник спецрахунку для кредитних коштів забезпечує контроль та несе відповідальність за цільове використання коштів.

Під час обговорення представники фракції "Батьківщина" виступили проти розповсюдження дії законопроекту на іноземні фінансово-кредитні установи, навіть якщо кошти призначені для інвестиційні програми для вдосконалення комунальної інфраструктури.

Варіант "Батьківщини" висловив Сергій Соболєв: "Наша пропозиція - всі поправки по тексту, щоб ми не ставили на підтвердження кожну статтю, залишити загальну редакцію. Міжнародні установи, державні установи залишаємо в редакції, міжнародні організації залишаємо - і це остаточна редакція, з якою ми голосуємо - і при цьому залишаються місцеві державні гарантії".

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала цей законопроект за основу у березні поточного року 238 голосами народних депутатів (при мінімально необхідних 226-ти).

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів