Рада визнала протиправним голосування за президента РФ у Криму

У заяві парламента йдеться, що зарахування голосів мешканів анексованого Криму спотворює результати голосування та ставить під сумнів їхню легітимність

Вибори президента Росії. Володимир Путін Reuters

Верховна Рада визнала протиправним голосування за президента Російської Федерації на території анексованого Криму. "За" відповідну постанову № 8168-1 проголосували 255 народних депутатів.

Онлайн-трансляцію засідання вів офіційний канал "Рада".

Верховна Рада затвердила заяву у зв'язку із проведенням голосування за президента Росії у тимчасово окупованому Криму. Голові ВРУ доручили довести текст заяви до відома парламентів іноземних держав та парламентських асамблей міжнародних організацій.

Верховна Рада заявила, що організація російською адміністрацією виборів президента РФ у Криму є протиправною. Це не може бути свідченням зміни статусу Криму на будь-який інший окрім прописаного в Конституції України.

"Істотні обмеження виборчих прав громадян у ході виборчого процесу в РФ, створення нерівних умов для кандидатів та відсутність справжнього вибору, про які йдеться в попередніх висновках Бюро з демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки і співробітництва в Європі, а також неправомірне зарахування понад 1 млн голосів з тимчасово окупованих Криму і Севастополя суттєво спотворюють результати голосування на виборах президента РФ загалом, закономірно ставлячи під сумнів їхню легітимність", - йдеться в заяві.

Окрім того, Рада закликала міжнародне співтовариство застосовувати додаткові санкції проти Росії та персональні санкції проти причетних до організації виборів на території анексованого Криму.

Постанова набуває чинності в день її схвалення.

Новини за темою: ОБСЄ заявила про порушення на виборах президента РФ: Ми спостерігали вибір за відсутності реальної конкуренції

Зазначимо, що відповідна постанова — узгоджена позиція парламенту. Загалом у Верховній Раді було зареєстровано кілька постанов із заявами щодо проведення виборів президента РФ у Криму. Зокрема, голова фракції "Народний фронт" Максим Бурбак та представник цієї фракції Георгій Логвинський запропонували вважати результати виборів президента в РФ нелегітимними та нікчемними через голосування в анексованому Криму.

Вибори президента Росії відбулися 18 березня, у четверту річницю незаконної анексії Криму. Переміг Володимир Путін, отримавши 56,2 млн голосів виборців, або 76,66%, після обробки 99% протоколів.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів