Рада встановила, як саме Україна співпрацюватиме з Нідерландами щодо звинувачення у катастрофі МН17

"За" відповідний законопроект проголосував 261 народний депутат

Верховная Рада

Верховна Рада ухвалила закон № 8542 про особливості співробітництва Нідерландів та України щодо злочинів, пов'язаних із катастрофою МН17. "За" проголосував 261 народний депутат. Онлайн-трансляцію вів телеканал "112 Україна".

Зокрема, закон визначає, як уповноважені органи країн будуть взаємодіяти при участі підозрюваного, який перебуває на території України, у судовому провадженні на території Нідерландів, а також як саме буде реалізовано право особи на захист у суді цієї держави.

Документ врегульовує процесуальні питання у зв'язку із передачею кримінального провадження з України до Нідерландів. Встановлено, що разом з матеріалами провадження можуть передати оригінали протоколи про проведення розшукових дій у цій справі, додатки, а в разі потреби можна виготовити і передати копії таких протоколів та додатків. Коли матеріали передали Нідерландам, в Україні кримінальне провадження закривається, а дані про це вносяться до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Як зазначалося, обвинувачуваний може брати участь у провадженні на території Нідерландів у режимі відеоконференції. Проте це можливо лише за його згоди - вона має бути надана у письмовому вигляді або записана на відео. Суд, який організовує таке засідання, пояснює обвинувачуваному його права за законами України. Зі свого боку, представник Нідерландів повідомляє те саме відповідно до законодавства цієї країни. Стороні Нідерландів передають матеріали засідання разом із носієм інформації.

Згоду обвинуваченого не можна відкликати. Якщо обвинувачений не надав свою згоду, про це повідомляють представників Нідерландів.

Уточнюється, що судове засідання проводиться з обов'язковою участю обвинуваченого, перекладача та захисника.

Закон набере чинності наступного дня після офіційної публікації та втратить чинність одночасно із припиненням угоди про співробітництво з Нідерландами.

Нагадаємо, Верховна Рада сьогодні ратифікувала угоду з Нідерландами про співробітництво щодо злочинів, пов'язаних із катастрофою МН17.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів