Рада врегулювала деякі особливості діяльності Українського культурного фонду

За відповідний документ проголосували 233 народних депутатів

Верховна Рада Фото з відкритих джерел

Верховна Рада ухвалила закон № 8266-д, який врегульовує особливості діяльності Українського культурного фонду. За проголосували 233 народних депутатів.

Онлайн-трансляцію засідання Ради вів телеканал "112 Україна".

Закон уточнює особливості надання фондом грантів на реалізацію культурно-мистецьких проектів. Якщо Український культурний фонд вирішив профінансувати певний проект, укладається договір про надання гранту. Такий договір не може передбачати замовлення фондом товарів, робіт, послуг, майнових прав, - а також витрачання грошей на ці товари, роботи чи послуги.

Фонд має контролювати, як виконують проект, зокрема на що витрачають кошти і чи встигають втілити задумане вчасно. При нецільовому використанні коштів чи інших суттєвих порушеннях договору, фонд може розірвати домовленість в односторонньому порядку.

Документ передбачає, що кошти культурного фонду можна використовувати для сплати винагороди експертам, яких залучають до конкурсного відбору проектів. Методику визначення сум встановить Кабмін, проте винагорода експерту за розгляд однієї заявки і доданих до неї матеріалів не може перевищувати розміру однієї мінімальної зарплатні, визначеної на початок року (у 2018 році - 3723 грн).

Закон набуде чинності наступного дня після офіційної публікації.

Нагадаємо, Верховна Рада у березні 2017 року ухвалила закон про створення Українського культурного фонду. Відповідно до пояснювальної записки до ухваленого сьогодні закону, перший рік існування фонду розкрив певні проблеми у функціонуванні такого фонду.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів