Рада відправила на повторне друге читання закон про житлово-комунальні послуги

Таке рішення з другого разу підтримали 232 народних депутата (в перший раз було 225 голосів "за")

З відкритих джерел

Верховна Рада відправила на повторне друге читання законопроект №1581-д про житлово-комунальні послуги 232 голосами. Онлайн-трансляцію вів телеканал "112 Україна".

В ході обговорення депутати скасували низку поправок, які підтримав профільний комітет. За словами доповідача, заступника голови комітету ВР з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Олени Бабак, що це розбалансувало законопроект.

Під час розгляду законопроекту в залі був присутній міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Геннадій Зубко. Він нагадав, що даний законопроект розглядають з 2015 року і припустив, що в залі блокується дане рішення.

У тексті законопроекту в редакції профільного комітету прописані повноваження Кабміну в цілому та Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України зокрема.

Згідно документу, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) затверджує порядок формування тарифів на тепло, гарячу і холодну воду,  у певних випадках - на централізоване водовідведення.

А от безпосереднє встановлення цін/тарифів на комунальні послуги - це вже органи місцевого самоврядування. Вони також затверджують, виконують, та моніторять виконання місцевих програм розвитку ЖКГ - і інформують про це громадян.

Новини за темою: Швидко і жорстко: В Україні борги за комуналку хочуть списувати з банківських карт

Права споживача:

 • своєчасно одержувати житлово-комунальні послуги належної якості,
 • без додаткової оплати отримувати від виконавця таких послуг дані про ціни/тарифи, загальну вартість місячного платежу, структуру ціни/тарифу, норми споживання та порядок надання відповідної послуги, а також про її споживчі властивості,
 • на відшкодування збитків, завданих його майну, шкоди, заподіяної його життю або здоров’ю внаслідок неналежного надання або ненадання житлово-комунальних послуг, та незаконного проникнення в належне йому житло (іншої нерухомості),
 • на зменшення платіжки, якщо в опалювальний період вдома було холодно або замість гарячої води була холодна,
 • не платити за гарячу та холодну воду, електрику, якщо ними ніхто не користується довше місяця і вдома є лічильники,
 • якщо аварійні роботи тривали довше, ніж прописано у договорі - отримувати від постачальника комунальних послуг штраф,
 • без додаткової плати отримувати детальний розрахунок того, як розподілили платіжку за комунальні послуги між власниками/мешканцями квартир у багатоповерхівці,
 • відключитися від систем централізованого опалення та постачання гарячої води,
 • розірвати договір про постачання комунальних послуг, попередивши постачальника за 2 місяці (стосовно опалення це може зробити тільки колективний споживач).

Є й обов'язки - укладати договори про отримання житлово-комунальних послуг, оплачувати їх, чинити, якщо щось зламав тощо.

Виконавець комунальних послуг зобов'язаний судитися з боржниками.

Новини за темою: Розенко запевнив, що підстав для зростання комунальних тарифів немає

Управління багатоквартирним будинком має опікуватися ремонтом спільного майна - завчасно попереджувати мешканців, збирати кошти і проводити його. Вести облік доходів і витрат по кожному будинку і щорічно звітувати перед мешканцями.

Законопроект передбачає укладання договорів про надання житлово-комунальних послуг виключного на договірних засадах, кожен з них має містити:

 1. перелік послуг;
 2. вимоги до якості послуг;
 3. права і обов’язки сторін;
 4. відповідальність сторін за порушення договору;
 5. ціна послуги;
 6. порядок оплати послуги;
 7. порядок і умови внесення змін до договору, в тому числі щодо ціни послуги;
 8. строк дії договору, порядок і умови продовження його дії та розірвання.

Такий договір укладають на рік. Якщо за місяць до завершення строку ніхто зі сторін не повідомив про розірвання домовленості, договор вважається продовженим ще на рік.

Новини за темою: В Україні з 1 березня піднялися тарифи на електроенергію до 1,68 грн

Споживач сам може запропонувати варіант типового договору. Якщо він надав документ виконавцю комунальної послуги, а той протягом 30 днів не відмовився і не відключив послугу споживачу (!), це трактується, запровонований договір вважається укладеним.

Профільний комітет рекомендує депутатам ухвалити даний документ в цілому, як закон.

Разом з тим, Головне юридичне управління завізувало законопроект із зауваженнями і рекомендує доопрацювати документ. Зокрема, наголошують, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) наділяється повноваженнями центрального органу виконавчої влади, хоча перелік таких організацій встановлюється Конституцією.

Як повідомлялося раніше, парламент підтримав даний законопроект у першому читанні більше року тому - 2 лютого 2016 року. Тоді за документ віддали голоси 242 нардепа.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів