Рада ухвалила законопроект щодо роботи фінансового сектору в Україні

За проголосували 263 народних депутатів

Фото з відкритих джерел

Верховна Рада ухвалила законопроект № 8331-д щодо функціонування фінансового сектору в Україні. За проголосували 263 народних депутатів.

Онлайн-трансляцію засідання Ради веде телеканал "112 Україна".

Закон дозволяє Нацбанку делегувати свої повноваження щодо забезпечення регіонів готівкою уповноваженим банкам. Такі зміни необхідні у зв'язку із трансформацією НБУ та ліквідацією його підрозділів у регіонах. Також через реформування Нацбанк звільняється від деяких обов'язків, зокрема зберігання виявлених під час опису та арештованих цінних паперів, ювелірних та інших побутових виробів із золота, срібла, платини і металів платинової групи, дорогоцінного каміння і перлів.

Переглянуто систему корпоративного управління державними банками. У законі "Про банки і банківську діяльність" передбачили, що наглядова рада державного банку складається із дев’яти членів, з яких шість повинні бути незалежними, а три - представниками від президента, уряду та парламенту. У документі передбачили критерії, яким мають відповідати члени наглядової ради державного банку.

Встановили, що для визначення претендентів до наглядової ради Кабмін утворює конкурсну комісію, до складу якої має увійти один представник від президента, три від уряду та один - від Верховної Ради.

Новини за темою: Гривня без копійок: З життя українців зникне більшість розмінних монет

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів