Рада ухвалила закон про стабілізацію діяльності "Чорноморнафтогазу"

Документ повторно ухвалили з пропозиціями президента

Фото з відкритих джерел

Український парламент ухвалив із пропозиціями президента закон № 5370 стосовно стабілізації діяльності державного товариства “Чорноморнафтогаз”. За проголосували 230 народних депутатів. Онлайн-трансляцію засідання ВР вів телеканал “112 Україна.

Президент України відмовився підписувати проект закону через посилання на законодавство за наявності норми, що суперечить іншому закону. Саме тому голова держави запропонував замінити посилання на “законодавство” посиланням на “закон”.

Із документа вилучили пункт, згідно з яким до 1 січня 2019 року тимчасово могли зупинити виконавчі провадження та заходи примусового виконання рішень щодо Державного акціонерного товариства "Чорноморнафтогаз", а також зняти арешти та заборони відчуження його майна у низці виконавчих проваджень.

Комітет погодився із зауваженнями президента і рекомендував парламенту підтримати документ із їх врахуванням.

"Ми хочемо зберегти державну компанію "Чорноморнафтогаз", зберегти її юридичне право звертатися до міжнародних судів для того, щоб повернути і захистити українські енергетичні активи, які залишились в анексованому Криму", - зазначив перший заступник комітету ВРУ з питань паливно-енергетичного комплексу, нардеп від БПП Олександр Домбровський.

Документ передбачає, що спецдозволи на користування надрами, надані Державному акціонерному товариству "Чорноморнафтогаз" на ділянки, розташовані на тимчасово окупованій території України, вважаються такими, строк дії яких продовжено на період тимчасової окупації України.

Окрім того, згідно із законопроектом, справи про банкрутство Державного акціонерного товариства "Чорноморнафтогаз" до 1 січня 2019 року не порушуються. Провадження у справах про банкрутство Державного акціонерного товариства "Чорноморнафтогаз", порушені до 1 січня 2017 року, підлягають припиненню, крім випадків, якщо ліквідація відбувається за рішенням власника.

Закон має набрати чинності наступного дня після офіційної публікації.

Нагадаємо, Верховна Рада заборонила стягувати заборгованості з "Чорноморнафтогазу" до початку 2019 року у травні минулого року, проте президент ветував законопроект.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів