Рада ухвалила закон про сімейні фермерські господарства

За відповідний документ проголосували 229 народних депутатів

З відкритих джерел

Верховна Рада ухвалила закон № 6490-д про стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств. За проголосували 229 народних депутатів.

Онлайн-трансляцію вів офіційний канал "Рада".

Відповідно до закону можна буде створити сімейне фермерське господарство без статусу юрособи на підставі договору/декларації про створення такого господарства. Договір укладається людиною спільно з членами родини за місцем розташування майна та земельних ділянок фермерського господарства. Якщо людина сама збирається вести господарство - вона самостійно складає декларацію про це (типову форму затвердить Мінагрополітики). Після написання договору чи декларації голова сімейного фермерського господарства має зареєструватися як фізична особа-підприємець.

Сімейні фермерські господарства можуть створювати родини, які обробляють до 20 га земель, не залучаючи найманих працівників. При цьому займаються лише вирощуванням с/г продукції, відгодовуванням тварин, готують такий товар до продажу.

Представники сімейних фермерських господарств повинні будуть сплачувати єдиний податок за пільговими умовами. Держава буде доплачувати частину податку протягом 10 років (з кожним роком сума фінансової державної підтримки буде зменшуватися - з 0,9 мінімального страхового внеску до 0,1 на десятому році). Тобто спочатку фермерам треба буде сплачувати невелику суму, а з кожним роком - все більше.

Новини за темою: Півтисячі овець і мрія про сирний цех: Як фермер з прифронтового Чермалика відновлює господарство

Щодо законопроекту висловилася голова податкового комітету ВР Ніна Южаніна.

"Було дуже багато запитань з приводу того, чи обмежуємо ми обсягом вирощеної і власної переробленої продукції фермерські сімейні господарства. Ми не можемо їх обмежити, оскільки ми даємо можливість працювати без ведення обліку. У нас є наступні критерії, яким мають відповідати сімейні фермерські господарства: має бути зареєстрований договір про сімейне фермерство, в обробітку має бути не більше 20 га землі. Дана норма не може призвести до того, що все село зможе зареєструватися виключно платниками єдиного податку на четвертій групі (четверта група передбачає сільськогосподарське товаровиробництво)", - сказала Южаніна.

За її словами, документ призведе до легалізації частини "сірого" с/г виробництва.

"Але є ризик для держави в тому, що по єдиному соцвнеску є велика частка, яку  виплачуватиме щорічно держава за кожну застраховану особу. Ми вперше хочемо запровадити легалізацію фермерства і велику державну підтримку. Тож у майбутніх роках ми маємо дбати про те, щоб у державному бюджеті завжди була запланована підтримка саме фермерських господарств, і вона була спрямована саме на ці цілі", - пояснила голова профільного комітету.

Вона наголосила, що деякі норми внесли до законопроекту, щоб перестрахувати людей на випадок, якщо у бюджеті не буде передбачено такої бюджетної програми: "Щоб люди не відповідали штрафами і пенею за ту частину внеску, яка не буде сплачена державою. В такому разі на відповідну частину буде нараховуватися пенсія всім членам сімейного фермерського господарства".

Верховна Рада підтримала цей законопроект у травні 253 голосами народних депутатів.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів