Рада ухвалила закон про посилення відповідальності несумлінних батьків

За проголосували 230 народних депутатів

З відкритих джерел

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект № 8296 про посилення відповідальності несумлінних батьків. За проголосували 230 народних депутатів.

Онлайн-трансляцію засідання вів телеканал "112 Україна".

Згідно із законопроектом, людині можуть відмовити у реєстрації змін щодо учасників юрособи у зв'язку зі зміною частки, якщо йдеться про засновника чи учасника юрособи, який заборгував зі сплати аліментів.

Такому боржнику також можуть відмовити у перереєстрації чи знятті з обліку автівки для її подальшого продажу - причому територіальні органи МВС зобов'язані повідомити про цю машину державну виконавчу службу або приватного виконавця.

В Адміністративному кодексі передбачили подовження максимальної тривалості суспільно корисних робіт до 360 годин (це 45 робочих днів тривалістю по 8 годин).

Новини за темою: Закон про аліменти, або Як спрацювала жіноча адвокація

Якщо один із батьків не виплачує гроші на утримання тяжко хворої дитини - санкції почнуться вже після 3 місяців заборгованості. У цьому разі загрожують суспільно корисні роботи на строк 120-240 годин. Якщо протягом двох місяців після виконання таких суспільних робіт людина не сплатила суму аліментів - нове покарання передбачатиме роботи на строк 240-360 годин.

Відповідно до документа, тяжко хвора - це дитина, хвора на важкі перинатальні ураження нервової системи, важкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, важкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, або якщо дитина отримала важку травму, потребує трансплантації органу чи паліативної допомоги.

Новини за темою: ЮНІСЕФ: Щосім хвилин у світі від насильства помирає дитина

Якщо боржник протягом двох днів без поважних причин не починає виконувати суспільно корисні роботи - вважається, що він ухиляється від них, а це ще одна стаття адмінкодексу. Вона передбачає адмінарешт до 10 діб.

У разі, якщо після такого арешту людина без поважних причин більше двох разів протягом місяця не виходить на суспільно корисні роботи або відмовляється працювати, або з’явилася нетверезою - це вже “злісне ухиляння” і кримінал. Покарання - позбавлення волі до 2 років.

Новини за темою: У 2018 році 20 тис. неплатників аліментів погасили свої борги, - Мін'юст

Окрім того, збільшили штрафи для несумлінних батьків, які не створюють необхідних умов життя, навчання та виховання дітей. Якщо раніше йшлося про суму до сотні гривень, то відповідно до закону штраф складає від 850 до 1700 грн, а за повторне порушення протягом року - 1700-5100 грн.

За чинним законодавством, якщо неповнолітній вчиняє адміністративне порушення - батьки мали сплатити від 51 до 85 грн штрафу; суми збільшили до 850-1700 грн.

У разі кримінального порушення дитиною, яка ще не несе відповідальності, її батькам наразі загрожує штраф від 170 до 340 грн, а за цим законом - від 1700 до 5100 грн.

Крім того, закон регулює порядок виїзду дитини за кордон з одним із батьків.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів