Рада спростила спростила видачу дозволів на працевлаштування іноземців

"За" проголосували 239 народних депутатів

Верховна Рада Верховная Рада

Верховна Рада ухвалила в другому читанні і в цілому законопроект № 4541 про скасування реєстрації іноземних інвестицій. Підтримали таке рішення 239 народних депутатів.

Онлайн-трансляцію веде телеканал "112 Україна".

Згідно з пояснювальною запискою, наразі в Україні складна процедура видачі дозволів на працевлаштування іноземців. Зокрема, іноземний інвестор, який не є одночасно працівником підприємства, не має права вільно відвідувати Україну для контролю за діяльністю свого підприємства тощо. Тож цей законопроект спрямовано на те, щоб виправити ситуацію.

Новини за темою: Цілком таємно. Хто головний інвестор в Україні?

У законі прописано деякі категорії іноземців, для яких передбачено спрощенні умови для отримання посвідки на тимчасове проживання і працевлаштування. Серед них - іноземні високооплачувані професіонали (з/п від 160 тис. грн), засновники, учасники, бенефіціари юросіб, створених в Україні, випускники університетів, що входять до першої сотні у світових рейтингах університетів (перелік визначить Кабмін), іноземні працівники творчих професій; іноземні ІТ-професіонали.

Крім того, документ передбачає порядок отримання іноземцями посвідок на тимчасове проживання.

Щоправда, проект закону у редакції до другого читання має багато зауважень з боку Головного юридичного управління.

Зокрема, негативно оцінюють виділення у законі окремої категорії іноземців, які отримують дозвіл на працевлаштування в Україні незалежно від інвестицій та від того, чи є в державі працівники відповідної кваліфікації.

Новини за темою: Інвестиції по-українськи: Крадемо в бюджеті, спрямовуємо в бізнес

Підкреслюють, що це погіршує умови для працевлаштування українських громадян.

Крім того, назвали недоцільним законодавчо регулювати, яким чином роботодавець отримує дозвіл на працевлаштування іноземців чи осіб без громадянства.

Прописане у законопроекті право іноземця отримати посвідки на тимчасове проживання за відсутності візи не узгоджується з іншими нормами цього ж закону, зазначили у Головному юридичному управлінні.

Нагадаємо, у першому читанні парламент підтримав законопроект 4 жовтня 2016 року.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів