Рада спростила процедуру отримання дозволу на видобуток газу

За законопроект проголосували 256 народних депутатів

Свердловина №17. Європейський та український рекордсмен - 6750 м Фото з відкритих джерел

Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроект № 3096-д, що спрощує процедуру отримання дозволу на видобуток газу. За проголосували 256 народних депутатів. Онлайн-трансляцію вів офіційний канал "Рада".

Документ дозволяє після завершення дослідно-промислової розробки родовищ та введення їх у промислову розробку використовувати землю на підставі договору з її власником або за погодженням із землекористувачем на період зміни їх цільового призначення та оформлення документів, які посвідчують право користування ними.

Змінами до Земельного кодексу мають намір дозволити використовувати землі без зміни їх цільового призначення, застосовуючи механізм сервітуту.

Проект закону передбачає дозвіл знімати і переносити ґрунтовий покров землі в разі буріння й облаштування нафтогазових сердловин, будівництва чи використання об'єктів трубопровідного транспорту.

Скасовується обов'язок отримувати гірничий відвід.

Обов'язок відшкодовувати власникам землі та землекористувачам збитки внаслідок використання с/г земель для видобутку нафти і газу, а також внаслідок втрат с/г угідь, покликаний забезпечувати належну охорону ґрунтів.

Об'єкти нафтогазової галузі, зокрема свердловини, трубопроводи тощо мають намір виключити з переліку об'єктів містобудівної діяльності, таким чином приберуть необхідність реєструвати їх як об'єкти містобудування.

Надрокористувачам хочуть дозволити самостійно розпоряджатись геологічною інформацією, що перебуває у їхній власності - проте з урахуванням закону про державну таємницю та про санкції. Відповідну поправку внесли з голосу, її озвучила заступник голови комітету ВР з питань паливно-енергетичного комплексу, нардеп від БПП Ольга Бєлькова.

Законопроект передбачає скасування необхідності введення родовища у дослідно-промислову та промислову розробку за рішенням Міненерговугілля та вводить декларативний принцип погодження проектів розробки родовищ.

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала законопроект у першому читанні 19 грудня 2017 року 231 голосом народних депутатів.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів