Рада рекомендувала уряду заборонити будівельні роботи і створити музей на Поштовій площі у Києві

"За" проголосували 294 народних депутата

Розкопки на Поштовій площі у Києві http://styler.rbc.ua/

Верховна Рада ухвалила постанову № 8541, за допомогою якої рекомендувала уряду та КМДА створити національний музей "Центр середньовічного міста" на Поштовій площі та заборонити проводити там будівельні роботи. "За" проголосували 294 народних депутата.

Онлайн-трансляцію ранкового пленарного засідання ВР вів офіційний канал "Рада".

Зважаючи на важливість виявлених в ході розкопок на Поштовій площі артефактів, які стосуються Хрещення Київської Русі, дипломатичної місії княгині Ольги до Візантії, торгового шляху "із Варяг у Греки" тощо Рада рекомендувала уряду вжити заходів для збереження об’єктів історико-культурної спадщини у Києві.

Голова комітету культури і духовності, нардеп від НФ Микола Княжицький вніс до проекту постанову поправку з голосу.

"Постанову … доповнити пунктами: рекомендувати кабінету міністрів та КМДА створити національний музей "Центр середньовічного міста" на території відкриття пам’ятки на Поштовій площі у Києві та заборонити будь-які будівельні роботи, якщо такі роботи не пов’язані із безпекою безпосередньо цього об’єкту на території Поштової площі та прилеглих територій, де були виявлені об’єкти історико-культурної спадщини, до моменту виконання Кабміном вимог пункту 1 цієї постанови", - сказав Княжицький.

Постанова набирає чинності з дня прийняття.

Новини за темою: Справа про Поштову площу. Як вирішити конфлікт довкола середньовічних пам'яток

Згідно із пояснювальною запискою, розкопки велися з грудня 2014 по березень 2017 року на площі більше 2000 кв.м. Частину цієї площі з виявленими дерев’яними парканами, настилами, рештками зрубів та інших споруд законсервували під шаром грунту з метою збереження. На великій площі ще треба дослідити культурний шар.

Особливу цінність і науковий інтерес становлять добре збережені рештки дерев’яних та інших споруд часів Київської Русі.

"Розкрита розкопками верхня частина складної дерев’яної конструкції узвозу від верхнього міста до набережної (до місця, де Почайна зливалася з Дніпром, утворюючи гавань, зафіксовану ще на картах XVII-XVIII ст.) вочевидь повторює напрям літописного Боричевого узвозу, який згадується під 945 р. (у зв’язку з візитом до княгині Ольги древлянських послів) та 988 р. – у зв’язку з Хрещенням киян князем Володимиром Великим", - зазначили автори у пояснювальній записці.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів