Рада ратифікувала угоду з Нідерландами про співробітництво щодо злочинів, пов'язаних із катастрофою МН17

"За" проголосував 241 народний депутат

Верховная Рада

Верховна Рада ухвалила закон № 0194, яким ратифікувала угоду з Нідерландами про співробітництво щодо злочинів, пов'язаних зі збиттям літака рейсу МН17 Малайзійських авіаліній 17 липня 2014 року. "За" проголосував 241 народний депутат.

Онлайн-трансляцію вів телеканал "112 Україна".

Згідно з пояснювальною запискою, угода врегульовує питання стосовно переслідування та засудження в Нідерландах осіб за порушення, пов'язані зі збиттям літака рейсу МН17 Малайзійських авіаліній 17 липня 2014 року в Україні, у тому числі співробітництва компетентних органів України та Нідерландів.

З боку України уповноваженими органами визначено Генпрокуратуру (щодо запитів органів досудового слідства) та Міністерство юстиції (щодо запитів судів); з боку Нідерландів – міністра безпеки та юстиції.

Так, Нідерланди мають право переслідувати осіб через катастрофу МН17, і для цього Україна може передати кримінальне провадження, в тому числі на прохання нідерландської сторони.

Угода врегульовує питання передачі в Україну виконання покарань, у тому числі на підставі вироків, винесених заочно, можливість застосування до засудженої особи запобіжних заходів до ухвалення рішення стосовно виконання покарання.

Якщо Україна не може видати обвинуваченого Нідерландам, він може взяти участь у розгляді справи в Нідерландах у режимі відеоконференції. Підозрюваним та обвинувачуваним, які перебувають в Україні, забезпечується право на доступ до адвоката, у тому числі такого, який представляє особу в нідерландському судовому процесі.

Новини за темою: Слідчі Нідерландів підтвердили, що літак МН17 збили з російського "Бука"

Як повідомлялося раніше, парламент Нідерландів схвалив підписану з Україною угоду, згідно з якою обвинувальні вироки у справі катастрофи на Донбасі "Боїнга", який прямував рейсом MH17, може бути виконано в Україні.

Як відомо, "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що прямував рейсом МН-17 Амстердам (Нідерланди) - Куала-Лумпур (Малайзія), було збито в небі над Донецькою областю 17 липня 2014 року. На його борту перебувало 298 осіб, усі вони загинули.

Група JIT (Joint Investigation Team, JIT), до складу якої входять прокурори і представники інших правоохоронних органів України, Нідерландів, Бельгії, Австралії та Малайзії, а також представники Євроюсту, дійшла висновку, що авіалайнер рейсу МН17 було збито ракетою серії 9M38, яку було запущено із самохідної вогневої установки BUK-TELAR ыз сільськогосподарського поля в районі селища Першотравневе. Цей район на той момент перебував під контролем проросійських сепаратистів.

Нещодавно стало відомо про те, що слідчі з Нідерландів знайшли чергове підтвердження того, що літак рейсу МН17 збили з російського "Бука", зокрема встановивши низку унікальних характеристик ракет ПЗРК "Бук".

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів