Рада ратифікувала угоду з Францією про кредит на купівлю гелікоптерів

За голосували 227 народних депутатів

МВС УКРАЇНИ

Верховна Рада ухвалила законопроект № 0189 про ратифікацію угоди з Францією про офіційну підтримку у створенні єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту в Україні. За проголосували 227 народних депутатів.

Онлайн-трансляцію вів офіційний канал "Рада".

Угода передбачає запозичення коштів на купівлю гелікоптерів для рятувальників.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков відмітив, що сума угоди між Францією та Україною складає 555 млн євро. Ці кошти Україна отримає через спеціальне запозичення під 4,25% річних від Державного казначейства Франції та консорціуму французьких банків, передає прес-служба МВС.

"Ми отримаємо за дуже хорошою ціною за три з половиною роки цілий пул гелікоптерів, які забезпечать нову систему безпеки країни", цитують Авакова.

За його словами, нові гелікоптери допоможуть вирішити питання санітарної авіації, будуть евакуювати людей у горах, під час пожеж та повеней. Крім того, спеціальні 10-тонні гелікоптери залучатимуть до гасіння пожеж.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна закупить у Франції нові гелікоптери для рятувальників. Зокрема представники країн підписали заяву щодо відповідних намірів 23 березня.

Зазначалося, що нові гелікоптери отримають ДержНС, Нацгвардія, Національна поліція і ДПСУ. Йдеться про гелікоптери трьох моделей: Н125 - для роботи в умовах високогір'я, Н145 - модель з високими показниками експлуатаційної готовності, особливо в умовах спекотного клімату, і Н225 - модель з найвищими показниками швидкості, дальності польоту і вантажопідйомності в категорії 11-тонних двомоторних машин.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів