Рада призначила Володимира Василенка аудитором НАБУ: Що про нього відомо

Парламент визначився з аудитором НАБУ. Розповідаємо детальніше про Володимира Василенка

Володимир Василенко Фото з відкритих джерел

Верховна Рада України призначила Володимира Василенка на посаду аудитора НАБУ за парламентською квотою. Відповідне рішення підтримали 289 народних депутатів.

У ході рейтингового голосування він випередив іншого кандидата на цей пост, американця Томаса Файерстоуна. Таким чином, повна скандалів довга епопея з призначенням аудитора НАБУ від парламенту закінчена.

Тепер детальніше про те, кого ж у підсумку вибрали.

Хто такий Володимир Василенко?

Володимир Василенко – заслужений юрист України, спеціаліст у сфері міжнародного права.

Був суддею Ad hoc Міжнародного кримінального трибуналу з питань колишньої Югославії в 2002-2005 роках.

У 1998-2002 роках був представником України при Міжнародній морській організації.

З 2006 по 2010 рік обіймав посаду представника України в Раді ООН з прав людини.

В 2008 році був уповноваженим України в Міжнародному суді ООН під час розгляду справи "Румунія проти України" щодо делімітації морських просторів у Чорному морі.

Крім того, Володимир Василенко встиг попрацювати науковим консультантом МЗС України з правових питань, послом в країнах Бенілюкс і у Великій Британії, а також представником України при ЄС і НАТО.

Володимир Василенко став аудитором НАБУ за квотою парламенту. Кандидатів на посаду аудитора також повинні запропонувати Кабінет міністрів і президент.

Цитата

"Сьогодні у світі немає жодної держави, в якій би на 100% дотримувалися права людини для всіх. Завжди і скрізь є якісь правопорушення. Але за правопорушення, скоєні в нормальній цивілізованій демократичній країні, і тим більше правопорушення, що стосуються прав інших людей, завжди існує відповідальність".

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів