Рада прийняла реформу ГПУ, вимоги до генпрокурора змінено

Законопроект підтримали понад 250 нардепів

Верховна Рада прийняла реформу ГПУ. Законопроект №4645 прийнято за основу і в цілому.

Відразу ж після голосування спікер Андрій Парубій оголосив півгодинну перерву в засіданні.

Згідно з прийнятим законопроектом кандидат на посаду генерального прокурора повинен мати вищу освіту, не обов'язково юридичну, і стаж роботи у сфері права або законодавчому та/або правоохоронному органі не менше п'яти років, володіти державною мовою, мати високі морально-ділові, професійні якості та організаторські здібності.

112.ua

Також законопроект вносить зміни до Кримінально-процесуального кодексу, а саме в перехідні положення до 15 квітня 2017 року дозволено заочно вести слідство і заочно засуджувати за 36 статтями Кримінального кодексу, в тому числі ст. 191 - привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

Нагадаємо, комітет Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендував парламенту прийняти за основу і в цілому законопроект про внесення змін у деякі законодавчі акти щодо діяльності Генеральної прокуратури, який внесено до парламенту тільки сьогодні.

У проекті закону говориться, що на посаду генерального прокурора України може бути призначений громадянин України, який має вищу освіту і стаж роботи у галузі права або досвід роботи в законодавчому та/або правоохоронному органі не менше п'яти років.

У вівторок Рада проголосувала в першому читанні реформу Генеральної прокуратури щодо можливості призначення генпрокурора без юридичної освіти. За законопроект голосували двічі, перший раз ініціатива набрала 224 голоси, другий – 221. Також повідомлялося, що президент України Петро Порошенко переніс робочий візит до Великобританії, зокрема у зв'язку з ситуацією, що склалася навколо обрання нового генерального прокурора.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів