Рада повторно ухвалила закон із пропозиціями президента про дипслужбу

За проголосували 226 народних депутатів

Фото з відкритих джерел

Верховна Рада повторно ухвалила з пропозиціями України законопроект № 7322 "Про дипломатичну службу". За проголосували 226 народних депутатів.

Онлайн-трансляцію засідання Верховної Ради вів телеканал "112 Україна".

Президент у своїх зауваженнях зазначив, що повноваження закордонного комітету ВР не передбачає консультування щодо призначення послів.

Нагадаємо, в ухваленому у другому читанні законопроекті було зазначено, що президент за поданням міністра закордонних справ призначає надзвичайного і повноважного посла України, повноважного посла України з резиденцією у Києві, постпреда України при міжнародній організації, голову місії України при міжнародній організації. При цьому голову МЗС зобов'язували консультуватися з приводу кандидатів із профільним комітетом ВР перед внесенням подання президентові.

Окрім того, президент запропонував парламенту не надавати Кабінету міністрів повноваження з визначення статусу, завдань та функцій спеціальних місій, які створюються у системі органів дипслужби.

Комітет у закордонних справах рекомендував парламенту не підтримувати обидві пропозиції президента до закону.

Зі свого боку спікер парламенту Андрій Парубій закликав депутатів проголосувати за. Він анонсував, що після цього президент підпише указ, яким зобов'яже радитися із комітетом ВР із закордонних справ при призначенні послів.

"Я узгодив, щоб був виданий указ президента,.. яким буде визначено обов'язковість представлення кандидатів на посаду послів перед комітетом у закордонних справах", - сказав спікер ВРУ.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила закон про дипслужбу на початку квітня поточного року 276 голосами народних депутатів.

Закон запроваджує три категорії дипломатичних посад, а президента уповноважує визначити порядок, строки, особливості проходження дипслужби, загальну кількість та перелік закордонних дипустанов України; Кабмін – визначити посадові оклади дипслужбовців.

Через деякий час президент України Петро Порошенко наклав вето на ухвалений Верховною Радою закон "Про дипломатичну службу".

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів