Рада подякувала ЄС за схвалення четвертого траншу та закликала посилити тиск на РФ через політв'язнів

У зверненні значиться, що парламент розраховує на заходи ЄС щодо блокування газопроводу "Північний потік-2"

Верховная Рада

Верховна Рада ухвалила проект постанови № 8551 про звернення українського парламенту до інституцій ЄС щодо поглиблення співробітництва між Україною та Європейським Союзом. "За" проголосували 233 народних депутатів.

Онлайн-трансляцію вів телеканал "112 Україна".

"Закликаємо посилити міжнародний тиск на Російську Федерацію щодо негайного та безумовного звільнення всіх незаконно утримуваних на території Російської Федерації громадян України, які протиправно ув’язнені з політичних мотивів, негайного звільнення заручників, які утримуються на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, а також Автономної Республіки Крим та міста Севастополь", - йдеться у заяві.

Парламент наголосив на необхідності подальшого тиску на Росію, щоб вона надала згоду у Радбезі ООН на розгортання миротворчої місії на Донбасі, насамперед уздовж українсько-російського державного кордону.

Зі свого боку, Рада зазначає, що парламент та уряд країни забезпечують виконання Україною зобов’язань в рамках Угоди про асоціацію.

"Очікуємо від Європейського Союзу підтвердження стратегічної ролі України як держави-транзитера для постачання газу до Європейського Союзу, що має ключове значення для обох сторін, а також вжиття заходів для унеможливлення будівництва політично вмотивованого проекту транзитного газопроводу "Північний потік-2", який загрожує енергетичній безпеці України та всієї Європи", - зазначили в офіційному зверненні.

Новини за темою: Економічні тренди Європи впродовж найближчих років

Рада висловила сподівання, що європейські інституції ухвалять рішення зокрема щодо формування оновленого порядку денного співробітництва між Україною та Європейським Союзом у сфері юстиції, свободи та безпеки.

"Вітаємо рішення інституцій Європейського Союзу щодо надання Україні додаткової макрофінансової допомоги, шляхом схвалення четвертої програми макрофінансової допомоги у розмірі 1 млрд. євро, яка має сприяти задоволенню зовнішніх фінансових потреб держави та підтримці реформування", - зазначили парламентарі.

ЄС закликали розробити нову комплексну стратегію підтримки України на основі ідей, закладених в концепцію Європейського Плану для України.

Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

Нагадаємо, 4 липня президент Європарламенту Антоніо Таяні підписав рішення про надання Україні 1 млрд євро макрофінансової допомоги. Проте Україні ще потрібно оновити склад Центрвиборчкому.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів