Рада планує дозволити окремим підрозділам ДБР займатися оперативно-розшуковою діяльністю

Коли депутати ухвалювали закон про Державне бюро розслідувань, не внесли відповідні зміни до законодавства

Голова Державного бюро розслідувань Роман Труба president.gov.ua

Верховна Рада підтримала за основу законопроект № 5395-д, який має розблокувати набір оперативників до Державного бюро розслідувань. "За" проголосували 265 народних обранців, трансляцію вів телеканал "112 Україна".

Документ за скороченою процедурою готуватимуть до другого читання - за це виступив 251 народний депутат.

Під час розгляду законопроекту голова комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем'якін оголосив ряд поправок з голосу.

У Раді був присутній директор Держбюро розслідувань Роман Труба.

"Прошу вас зараз проголосувати за законопроект №5395, від якого залежить повноцінний запуск ДБР. Ми чекали 20 років для запуску ДБР… Під час запуску було встановлено, що в законі є деякі технічні прогалини. Ми не можемо ще 20 років чекати, щоб парламент вніс відповідні зміни. Цей законопроект надає змогу обирати 140 керівних посад у центральному апараті і обрати оперативний блок. 1 вересня ми запустимо роботу. З якими ресурсами – це буде залежати від вас", - сказав Труба, звертаючись до народних депутатів.

Законопроект передбачає зміни до закону про "Про оперативно-розшукову діяльність", відповідно до яких такою діяльністю можуть займатися працівники Державного бюро розслідувань. 

Під час обговорення документу необхідність такого рішення обгрунтував представник Радикальної партії Олег Купрієнко.

"На сьогоднішній день ДБР починає набір працівників. Уже подано багато документів, зроблені перші відбори, але не можна добирати оперативників, бо в закон не прописали. Таким чином, ми можемо цей процес загальмувати. ... Якщо ми приймемо цей законопроект, ДБР цілком ймовірно може запрацювати вже з 1 вересня цього року", - сказав Купрієнко.

Крім питання оперативної діяльності ДБР, законопроект встановлює кваліфікаційні вимоги до директорів територіальних управлінь, керівників підрозділів центрального апарату та керівника підрозділу внутрішнього контролю бюро. Також затверджується текст присяги осіб рядового і начальницького складу ДБР.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко 22 листопада підписав указ про призначення Романа Труби директором Державного бюро розслідувань, яке вже 20 листопада 2017 року повинно було працювати, але цього не сталося.

2 березня стартував конкурс на зайняття керівних посад в Державному бюро розслідувань. 30 березня закінчилися вибори в Раду громадського контролю при Державному бюро розслідувань. Пізніше генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Генпрокуратура має намір створити до 15 квітня департамент, який тимчасово буде розслідувати справи ДБР.

Раніше повідомлялося, що в проекті державного бюджету України на 2018 рік було передбачено 650 млн грн на забезпечення роботи Державного бюро розслідувань (ДБР).

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів