Рада підтримала законопроект щодо публікації даних про видані контрольні марки

Документ покликаний перешкодити піратству

Верховная Рада

Верховна Рада підтримала за основу законопроект № 4571 про публікацію даних щодо видачі контрольних марок. "За" проголосували 238 народних депутатів.

Онлайн-трансляцію засідання вів телеканал "112 Україна".

Законопроект передбачає, що для отримання контрольних марок заявники подають на паперових та електронних носіях заяву встановленого зразка та перелік найменувань примірників аудіовізуальних творів.

Згідно з чинним законом, контрольні марки для розповсюдження аудіовізуальних творів видає Установа.

Цей законопроект передбачає, що така Установа протягом трьох робочих днів з дня видачі контрольних марок оприлюднює на своєму сайті перелік примірників аудіовізуальних творів та дані про заявника, якому видали контрольні марки (уточнюючи, скільки марок видали).

Згідно з пояснювальною запискою, мета законопроекту - посилення охорони прав авторів, виконавців, виробників фонограм (відеограм), комп'ютерних програм, баз даних при розповсюдженні їхніх творів; подолання піратства.

Зі свого боку, у висновку Головного науково-експертного управління висловили сумнів в актуальності запропонованих змін. Підкреслили, що наразі об'єкти авторського права переважно публікуються у мережі інтернет, контрольні марки там не використовують.

Нагадаємо, нещодавно Кабінет міністрів України створив Раду з питань інтелектуальної власності.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів