banner banner banner banner

Рада підтримала завершення реформи децентралізації

За проголосували 280 нардепів

З відкритих джерел

Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроект № 3651-д про завершення реформи децентралізації. "За" проголосували 280 нардепів.

Онлайн-трансляцію вів телеканал "112 Україна".

Законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій" пропонує врегулювати питання закінчення повноважень сільських, селищних, міських голів, сільських, селищних, міських рад, їхніх виконавчих органів, районних рад у зв'язку зі змінами в адміністративно-територіальному устрої України.

Крім цього, документ передбачає продовження до закінчення бюджетного періоду виконання бюджетів територіальних громад, прийнятих на затвердження Кабінетом Міністрів територій териаторіальних громад у регіонах України та бюджетів районів, які ліквідовані Верховною Радою.

Врегульовується і утворення та реорганізація районних державних адміністрацій у зв'язку зі змінами в адміністративно-територіальному устрої України, особливості державної реєстрації щодо органів місцевого самоврядування та райдержадміністрацій як юридичних осіб публічного права у зв'язку зі змінами адмінтерустрою.

Отже, в день набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною територіальною громадою, територія якої була затверджена Кабінетом Міністрів України, закінчуються повноваження сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів, обраних територіальними громадами, територія яких увійшли до території сформованої територіальної громади.

З відкритих джерел

Після закінчення повноважень сільських, селищних, міських рад, обраних розформованими територіальними громадами, їхні виконавчі комітети продовжують здійснювати свої повноваження до затвердження сільською, селищною, міською радою, обраною сформованою радою, персонального складу її виконавчого комітету.

Після закінчення повноважень сільського голови, відповідні функції одноособово виконує сільський, селищний, міський голова, обраний сформованою територіальною громадою, з дня набуття ним повноважень до затвердження новообраною радою персонального складу її виконавчого комітету.

Якщо територія розформованої територіальної громади включена до території кількох сформованих громад, кожна з них стає правонаступником належних розформованій територіальній громаді нерухомого майна та речей, розташованих на території сформованої територіальної громади.

З дня затвердження новообраною радою персонального складу її виконавчого комітету здійснюється реорганізація виконавчих комітетів рад, що припиняються, шляхом їх приєднання до виконавчого комітету новообраної ради. Після завершення реорганізації відповідні виконавчі комітети сільських, селищних, міських рад припиняються.

Сільський, селищний, міський голова, обраний сформованою територіальною громадою може утворювати комісії для забезпечення здійснення ним повноважень з управління справами юридичних осіб, що реорганізуються.

Новообрана рада може вносити зміни до рішень про місцеві бюджети, прийняті радами, що припиняються.

У разі включення території однієї розформованої територіальної громади до території кількох сформованих територіальних громад, новообрана рада сформованої громади, на території якої розташований адміністративний центр розформованої територіальної громади, може вносити зміни до рішень про місцеві бюджети, прийняті радою, що припиняється.

Залишки коштів, які утворилися на кінець бюджетного періоду на рахунках бюджетів розформованих територіальних громад, перераховуються до бюджету сформованої громади на підставі платіжних доручень за підписом сільського, селищного, міського голови, обраного сформованою територіальною громадою.

Утворення та реорганізація районних державних адміністрацій здійснюється Кабінетом Міністрів України після прийняття Верховною Радою України рішення про утворення і ліквідацію районів з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом.

Реорганізація районних державних адміністрацій, їхніх структурних підрозділів здійснюється без повідомлення про неї органу, що здійснює державну реєстрацію, а також без збирання вимог кредиторів, отримання їхньої згоди.

Нагадаємо, 17 липня Верховна Рада ухвалила постанову, подану Кабінетом міністрів України, про ліквідацію та створення районів в Україні. Документом скоротили кількість районів зі 490 до 136.

17 вересня парламент ухвалив закон, яким передбачається невтручання районів до бюджетів громад. 

 
Джерело: 112.ua

відео по темі

Loading...


Новини за темою

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>