Рада підтримала за основу законопроект, присвячений офіційним виданням "Голос України" та "Урядовий кур'єр"

Документ підтримали без участі у голосуванні фракції "Блок Петра Порошенка"

Facebook Cемена Семенченко

Верховна Рада підтримала за основу законопроект № 6518, у якому підкреслюється, що видання "Голос України" та "Урядовий кур'єр" не підпадають під закон про роздержавлення ЗМІ і продовжують публікувати рішення парламенту та уряду відповідно. "За" проголосували 240 народних депутатів.

Онлайн-трансляцію вів телеканал "112 Україна".

Голова комітету ВР з питань свободи слова, представник НФ Вікторія Сюмар представила свою позицію з цього приводу.

""Голосу України" і оприлюдненню в ньому законів й інших актів абсолютно нічого не загрожує у зв’язку з реформою, як і "Урядовому кур’єру". Тому що реформа передбачає, що замість газети вона перетворюється у друкований бюлетень, офіційний бюлетень ВРУ, Кабінету міністрів або іншого державного органу влади. Що це означає? Чим друкований бюлетень відрізняється від газети? У ньому не використовується творча праця журналістів. Тобто якраз навпаки, там не буде інтерпретації, там будуть документи, тексти депутатів, очевидно, що в "Голосі України" повинні друкуватися народні депутати. Але там не буде творчої обробки журналістами", - сказала Сюмар.

Законопроект передбачає, що закони та інші нормативно-правові акти публікуються в державних виданнях "Голос України" та "Урядовий кур'єр", таке оприлюднення вважається офіційним. 

А закон про роздержавлення преси не поширюватиметься на ЗМІ, засновниками чи співзасновниками яких є органи державної влади, які відповідно до закону здійснюють офіційне оприлюднення нормативно-правих актів, - тобто газети "Голос України" та "Урядовий кур’єр".

Новини за темою: Фракція БПП відмовилася розглядати законопроекти до оновлення ЦВК

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів